Dzieje się - Teatr

70 lat Wrocławskiego Teatru Współczesnego - zobacz relację z jubileuszu [FOTO]

2018-03-26 09:58:31 | Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny ma już 70 lat. W niedzielę, 25 marca 2018 w siedzibie teatru zorganizowano huczne obchody jubileuszu. Było elegancko, było też zabawnie - nie brakowało zaskakujących atrakcji i dobrych humorów. Cały zespół teatru oraz liczni przyjaciele WTW spotkali się przy ul. Rzeźniczej, by uczcić ten szczególny dzień. Zobacz fotorelację z wydarzenia >>

70-lecie WTWWieczór 70-lecia zaczął się od uroczystego powitania gości przez dyrektora naczelnego, Marka Fiedora, oraz krótkiego przemówienia prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Wspomniano okoliczności powstania WTW i jego nieoceniony wpływ na życie kulturalne miasta. Po jubileuszowym toaście imprezę otworzył wernisaż prac wyjątkowych artystów. Wyjątkowych, bo na co dzień pełnią oni funkcje pracowników teatru - zajmują się obsługą techniczną sceny, charakteryzacją, sprawują pieczę nad rekwizytami. Tego wieczora zaprezentowali swoje talenty na płótnie, papierze, a także… na włóczce. Wystawa grafik, malarstwa i rękodzieła pokazała zespół teatru od innej strony. Jak widać, pracownicy WTW nawet po godzinach nie rozstają się ze sztuką.

Kiedy goście obejrzeli dzieła, przyszedł czas na gwóźdź programu - spektakl „Biedulka”. Siedemdziesiąt lat temu był to pierwszy dramat, który zagrano w teatrze przy ul. Rzeźniczej, wówczas wykonany przez Teatr Lalki i Aktora, w reżyserii Anny Świrszczyńskiej. W dzień 70-lecia znów powołano „Biedulkę” do życia, tym razem jednak stała obsada ustąpiła miejsca innym pracownikom WTW. Trzeba przyznać, że nie-aktorzy świetnie sprawdzili się na scenie. Spektakl zagrano z dużą dozą dowcipu i mniej lub bardziej subtelnych aluzji, ku entuzjastycznej reakcji publiczności, która nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Wtedy pokrojono okazały tort urodzinowy i atmosfera rozluźniła się na dobre.

Dalsza część wieczoru upłynęła na ożywionych rozmowach przy wystawnym poczęstunku. Każdy, kto twierdzi, że podobne uroczystości są nudne czy zbyt oficjalne, powinien zobaczyć, jak świętuje Wrocławski Teatr Współczesny. Szerokie uśmiechy na twarzach gości mówiły same za siebie. Konwencję ostatecznie przełamał koncert zespołu metalowego UnAssigned, którego liderem jest Łukasz Pelc, backstage man WTW. Tym mocnym akcentem zakończono 70-ty jubileusz teatru.

Życzymy pomyślności na następne lata i z niecierpliwością oczekujemy, co też przyniosą kolejne sezony działań artystycznych na scenie WTW.

MP

fot. BTWphotorgaphers Maziarz Rajter

Słowa kluczowe: zdjecia, fotorelacja, rocznica, uroczystość, 2018, Wrocław

70-lecie Wrocławskiego Teatru Współczesnego (10)

70-lecie Wrocławskiego Teatru Współczesnego  - Zdjęcie nr 1
70-lecie Wrocławskiego Teatru Współczesnego  - Zdjęcie nr 2
70-lecie Wrocławskiego Teatru Współczesnego  - Zdjęcie nr 3
70-lecie Wrocławskiego Teatru Współczesnego  - Zdjęcie nr 4
70-lecie Wrocławskiego Teatru Współczesnego  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Pod Słońcem Szatana
Integracyjny Teatr Arka zaprasza na spektakl ''Pod Słońcem Szatana'' Wrocław

Artyści znów zadają sobie pytanie o naturę dobra i zła. Co jeszcze pozostało do odkrycia? Zobacz zapowiedź!

Cyrkulacje 2018
Festiwal Ruchu Cyrkulacje 2018. Rusz się na majówkę do Wrocławia Wrocław

5 dni intensywnych warsztatów i dyskusji o tańcu już niedługo w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego.

Policki Festiwal Komedii
Festiwal Komedii 2018 - cztery znakomite komedie na jednej scenie

Miejski Ośrodek Kultury w Policach po raz kolejny zorganizował festiwal teatru komediowego. Zobacz relację!

Polecamy
"Sprawa Dantona" z nagrodami!
"Sprawa Dantona" z nagrodami! Wrocław

Najnowsze przedstawienie Jana Klaty, "Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej otrzymało w sobotę 17 maja 2008 roku Statuetkę Wojciecha za kreację zbiorową w ramach festiwalu sztuki aktorskiej - XLVIII Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Warsztaty taneczne, aktorskie i wokalne
Warsztaty taneczne, aktorskie i wokalne

Śląski Teatr Tańca, realizując swoje cele statutowe w ostatnim czasie rozpoczął współpracę ze Studiem Edukacji Artystycznej Artprofusiongroup.com, które stworzyło niezależną ofertę edukacyjną dotyczącą edukacji artystycznej w czterech dziedzinach sztuki.

Ostatnio dodane
Pod Słońcem Szatana
Integracyjny Teatr Arka zaprasza na spektakl ''Pod Słońcem Szatana'' Wrocław

Artyści znów zadają sobie pytanie o naturę dobra i zła. Co jeszcze pozostało do odkrycia? Zobacz zapowiedź!

Cyrkulacje 2018
Festiwal Ruchu Cyrkulacje 2018. Rusz się na majówkę do Wrocławia Wrocław

5 dni intensywnych warsztatów i dyskusji o tańcu już niedługo w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego.

Kupony i kody rabatowe