Aktualności - Taniec

Pole Dance - jak nauczyć się tańca na rurze?

2016-12-20 09:35:26 | Wrocław

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ciężkim i wyczerpującym sportem jest Pole Dance. Pomimo tego, że ćwiczenia wykonywane na drążku pionowym wydają się być łatwe, a zawodnicy uprawiający Pole Dance tworzą choreografię, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na delikatne i proste, w rzeczywistości wymagają wielu godzin męczącego treningu. Oprócz sił witalnych zawodników, ważny jest także sprzęt, na którym przeprowadza się ćwiczenia.


Jak wygląda dobry sprzęt do uprawiania Pole Dance, przede wszystkim potrzeba nam odpowiednich rur, których powierzchnia będzie przystosowana do tego typu ćwiczeń. Rury są najważniejszym sprzętem w Pole Dance, bo to na nich wykonuje się większość ćwiczeń i choreografii. Dodatkowo potrzebny jest także materac, który zabezpiecza przed upadkiem na ziemię i zranieniem ciała.


Istnieje kilka rodzajów rur, które różnią się materiałem, z którego są wykonane oraz sposobem wykonania i mocowania. Ze względu na liczbę części rury możemy je podzielić na: jednoczęściowe, które na stałe montowane są do sufitu, mają określoną wysokość lub docinane są na wymiar do potrzeb indywidualnych; drugi rodzaj to rury mobilne, złożone z kilku części, które możemy dopasować do wysokości pomieszczenia gdzie przeprowadzane są ćwiczenia. Do kolejnej klasyfikacji może posłużyć nam materiał, z którego rury są wykonane. Mamy do dyspozycji rury chromowo-niklowe, które powszechnie nazywane są także “nierdzewnymi”, zazwyczaj mają one szerokość : 42,4mm. Nie są one powlekane, co sprawia, że dłużej mogą służyć użytkownikom. Do zajęć z Pole Dance nadają się także rury malowane proszkowo, które posiadają większą przyczepność niż chromowe. Niezależnie od tego, na jakich rurach się ćwiczy, ważne jest, by ich powierzchnia była gładka i śliska co sprawia, że ruchy wykonywane są płynniej.


Szkołą Tańca sen z powiek spędza trudność procesu montowania i rozmontowywania rur, który jest bardzo mozolny i wymaga dużego nakładu sił. Niestety etap ten jest niezbędny jeżeli chcemy, by sala była używana do większej liczby zajęć niż sam Pole Dance.


Na ciekawe rozwiązanie tego problemu wpadła jedna z wrocławskich szkół tańca. Postanowili oni zautomatyzować cały proces dzięki czemu instalowanie rur stało się tak proste jak naciśnięcie jednego guzika. To co udało im się stworzyć to innowacyjne rozwiązanie kwestii montażu i demontażu rur, które sprawiło, że Ich sala przy ulicy Robotniczej 70J stała się jedną z najbardziej profesjonalnych sal treningowych do Pole Dance. Sala została odrestaurowana i ulepszona, a jej wielkim atutem oprócz samoskładajacych się rur,jest nowe nagłośnienie, które sprawia, że uczestnicy zajęć od razu poczują ducha tańca. Zajęcia na tej sali to czysta przyjemność i można to poczuć poprzez przyjazną atmosferę, która panuje na wszystkich kursach. Przy takim sprzęcie jeszcze szybciej nauczycie się poruszać na rurze, rozwiniecie swoje umiejętności i zarazicie pasją do Pole Dance. Oczywiście oprócz najnowszej technologii znajdziesz tam także wspaniałych instruktorów, którzy gotowi są podzielić się z Wami swoją taneczną wiedzą.


To właśnie na tej sali, w Akademii Tańca Esens, trenuje wicemistrz Polski w Pole Dance - Volodymyr Kudlyuk, który prowadzi tam także szereg kursów dla zainteresowanych o różnych stopniach zaawansowania. Zobaczyć jego możliwości możecie na : http://www.esens.com.pl/index.php/aktualnosci/364-pole-dance-rury-do-tanca-wroclaw, brał także udział w teledysku Ani Wyszkoni do piosenki “Dzięki za Dźwięki”. Dodatkowo już niedługo wystartuje w międzynarodowym turnieju Esensai Championship 2017, gdzie wystąpi w duecie ze swoją partnerką Aleksandrą Białczak, a więcej informacji znajdziecie na profilu facebookowym Akademii Tańca Esens.


Przekonajcie się sami jak wygląda ta nowoczesna sala i co potrafi dobry sprzęt do Pole Dance w połączeniu ze znakomitym instruktorem. Odwiedźcie placówke przy ulicy Robotniczej 70J i spróbujcie swoich sił w Pole Dance.

ip

Słowa kluczowe: pole dance, pole dance wrocław, taniec na rurze
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora PWr
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora PWr Wrocław

Już 9 maja odbędzie się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar JM Rektora Politechniki Wrocławskiej z okazji 100-lecia Uczelni Technicznych we Wrocławiu.

Karnawał w rytmie Zumby
Karnawał w rytmie Zumby Wrocław

W czwartek 24 stycznia każdy będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych zajęciach i spróbować swoich sił w latynoskich rytmach.

Zobacz także
Esens
Zmysłowy czerwiec Esens Wrocław

Chcesz zobaczyć co Cię czeka w Esens? Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą.

Letni obÃłz taneczny 2017
Letni obóz taneczny 2017

Akademia Tańca Esens zaprasza na tegoroczny obóz taneczny w dniach 16 - 23 lipca. Czeka Was szalone połączenie tańca z dużą liczbą atrakcji. Jeśli taniec jest bliski Twojemu sercu z całego serca zapraszamy.

Esens
Nieprzyzwoity maj w Esens! Wrocław

Gwarantujemy, że w ESENS zakochasz się przede wszystkim w tańcu, a kto wie może nowe kursy będą też szansą dla singli na poznanie drugiej połówki?

Ostatnio czytane
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora PWr
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora PWr Wrocław

Już 9 maja odbędzie się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar JM Rektora Politechniki Wrocławskiej z okazji 100-lecia Uczelni Technicznych we Wrocławiu.

Karnawał w rytmie Zumby
Karnawał w rytmie Zumby Wrocław

W czwartek 24 stycznia każdy będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych zajęciach i spróbować swoich sił w latynoskich rytmach.

Popularne
Kiedy oni tańczą nie możesz obojętnie patrzeć [WIEDO]
Kiedy oni tańczą nie możesz obojętnie patrzeć [WIEDO]

Piosenka „Shut Up and Dance” grupy Walk the Moon ma już ponad 5 milionów wyświetleń!

Warsztaty z tancerzami Justina Timberlake
Warsztaty z tancerzami Justina Timberlake

Warsztaty z tancerzami Justina Timberlake'a w dzień przed jego pierwszym koncertem w Polsce? Tak to możliwe! Zapraszamy na Twenty Twenty Master Class Series.

Konkurs Ziaja
Akademia Tańca Esens