Sztuka
Wystawa unikatowych dzieł M.Pękacza

Wystawa unikatowych dzieł M.Pękacza

  • 2016-12-15, do 2017-03-09
  • w Sofitel Wrocław Old Town przy ulicy Świętego Mikołaja 67, Wrocław

Opis

W dniach 15 grudnia 2016r. – 9 marca 2017r. w Sofitel Wrocław Old Town przy ulicy Świętego Mikołaja 67 odbędzie się wystawa najnowszych dzieł artysty Marka Pękacza pt.„Skills&Knoledge”.

Na wystawie zostanie zaprezentowany cykl unikatowych olejnych obrazów malarza. Ich niezwykłość polega na tym, że podświetlone światłem UV zmieniają swoją postać, ukazując oczom obserwatora METAOBRAZ - świat skonstruowany przez autora, dostępny tylko nielicznym.

Metaobraz jest graficzną interpretacją koncepcji zawartych w esejach dołączonych do obrazu. Marek Pękacz nie tworzy obrazów, tworzy (jak sam je nazywa) OBIEKTY. Są to kompleksowe przedmioty zawierające na pierwszym planie hiperrealistyczny obraz, następnie metaobraz, a dalej treść w postaci krótkiej formy literackiej.

Każde dzieło to nie tylko popis najwyższej klasy umiejętności, ale też praca intelektualna. Pękacz nie pozostawia pola do interpretacji. Jego obiekty zawierają przekaz zaplanowany od początku do końca. Częstokroć jest on ukryty w kodzie binarnym lub pod postacią napisów zapisanych jego własnym alfabetem.

Wystawa dostarczy wrażeń nie tylko pasjonatom sztuki, zapraszamy wszelakich fanów teorii spiskowych, fanów motoryzacji, a także tych którzy lubią odrobinę magii i ciekawe widowisko.

Mapa

Ostatnio czytane
Koncert chóru Uniwersytetu Wrocławskiego
Koncert chóru Uniwersytetu Wrocławskiego Wrocław

Chór Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium zaprasza na koncert inaugurujący obchody jubileuszu 30-lecia swojej działalności.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.