Sztuka
Tomasz Jakub Sysło gościem spotkania CreativeMorningsWRO

Tomasz Jakub Sysło gościem spotkania CreativeMorningsWRO

  • 2017-07-28, , godzina 08:30
  • wstęp wolny
  • patio OVO Wrocław na ul. Podwale 83 , Wrocław

Opis

 

Każdą barierę można pokonać. Wystarczy chcieć. Tomasz Jakub Sysło gościem kolejnego spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Equality”

Jesteś tolerancyjny? Wyrozumiały? Działasz ponad podziałami? Pewnie lubisz tak o sobie myśleć. Spokojnie, każdy tak ma. Jednak często w obliczu zwykłego, codziennego problemu cała ta „światła” otoczka zwyczajnie pęka. Stajemy się wtedy niewyrozumiali i udajemy, że nie widzimy napotkanej trudności. Budujemy wokół siebie gruby mur niepotrzebnej i irracjonalnej nietolerancji. A wystarczy tak niewiele, by ją pokonać – z pożytkiem dla siebie i innych.

W życiu sami stawiamy sobie bariery z pozoru nie do przekroczenia. I w ten właśnie sposób robimy z siebie ludzi bojących się wychodzić poza schematy. Ale owe blokady, jakiekolwiek by nie były, da się zawsze pokonać. Wystarczy tylko porzucić egoizm, bo ten zabija wszelką empatię – emocję tak mocno deficytową w dzisiejszym świecie.

Z takimi barierami właśnie walczy Tomasz Jakub Sysło – artysta, grafik i performer, gość kolejnego spotkania z cyklu CreativeMorningsWRO realizowanego pod hasłem „Equality”. W swojej sztuce zajmuje się takim modelowaniem i przekształcaniem rzeczywistości, by była dobra i wygodna dla wszystkich. Wykorzystuje swój talent, by obnażać „niewygodne” absurdy codzienności: mentalne, komunikacyjne czy fizyczne, umieszczając w swoich dziełach treści w prosty, pozytywny sposób tłumaczące, co jest dobre, a co złe w życiu.

„Wystarczy trochę empatii, by zrównać wszystkie uprzedzenia i problemy oraz zainteresowanie czymś więcej niż czubek własnego nosa”, mówi Sysło. Jedno zdjęcie celnie piętnujące absurd świata, jeden taki rysunek i nagle uzmysławiamy sobie ogrom barier, jakie wyrastają wokół nas. A sztuka i kultura nadaje się do tego idealnie, bo z ich pomocą można dosłownie niwelować i zrównywać wszelkie różnice. Bo o to przecież w tym chodzi, prawda? Bez (żadnych) wyjątków.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu 28 lipca o godzinie 8.30 w Ovo Wrocław na ul. Podwale 83 we Wrocławiu. Zapisy internetowe ruszają 24 lipca o godz. 11.00 pod adresem: https://creativemornings.com/talks/equality-tomasz-jakub-syslo. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Agenda na 28 lipca 2017 (piątek):

08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie

09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie

09:10 – 09:30 – wystąpienie Tomasza Jakuba Sysły

09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)

 

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.