Sztuka
Tomasz Jakub Sysło gościem spotkania CreativeMorningsWRO

Tomasz Jakub Sysło gościem spotkania CreativeMorningsWRO

  • 2017-07-28, , godzina 08:30
  • wstęp wolny
  • patio OVO Wrocław na ul. Podwale 83 , Wrocław

Opis

 

Każdą barierę można pokonać. Wystarczy chcieć. Tomasz Jakub Sysło gościem kolejnego spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Equality”

Jesteś tolerancyjny? Wyrozumiały? Działasz ponad podziałami? Pewnie lubisz tak o sobie myśleć. Spokojnie, każdy tak ma. Jednak często w obliczu zwykłego, codziennego problemu cała ta „światła” otoczka zwyczajnie pęka. Stajemy się wtedy niewyrozumiali i udajemy, że nie widzimy napotkanej trudności. Budujemy wokół siebie gruby mur niepotrzebnej i irracjonalnej nietolerancji. A wystarczy tak niewiele, by ją pokonać – z pożytkiem dla siebie i innych.

W życiu sami stawiamy sobie bariery z pozoru nie do przekroczenia. I w ten właśnie sposób robimy z siebie ludzi bojących się wychodzić poza schematy. Ale owe blokady, jakiekolwiek by nie były, da się zawsze pokonać. Wystarczy tylko porzucić egoizm, bo ten zabija wszelką empatię – emocję tak mocno deficytową w dzisiejszym świecie.

Z takimi barierami właśnie walczy Tomasz Jakub Sysło – artysta, grafik i performer, gość kolejnego spotkania z cyklu CreativeMorningsWRO realizowanego pod hasłem „Equality”. W swojej sztuce zajmuje się takim modelowaniem i przekształcaniem rzeczywistości, by była dobra i wygodna dla wszystkich. Wykorzystuje swój talent, by obnażać „niewygodne” absurdy codzienności: mentalne, komunikacyjne czy fizyczne, umieszczając w swoich dziełach treści w prosty, pozytywny sposób tłumaczące, co jest dobre, a co złe w życiu.

„Wystarczy trochę empatii, by zrównać wszystkie uprzedzenia i problemy oraz zainteresowanie czymś więcej niż czubek własnego nosa”, mówi Sysło. Jedno zdjęcie celnie piętnujące absurd świata, jeden taki rysunek i nagle uzmysławiamy sobie ogrom barier, jakie wyrastają wokół nas. A sztuka i kultura nadaje się do tego idealnie, bo z ich pomocą można dosłownie niwelować i zrównywać wszelkie różnice. Bo o to przecież w tym chodzi, prawda? Bez (żadnych) wyjątków.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu 28 lipca o godzinie 8.30 w Ovo Wrocław na ul. Podwale 83 we Wrocławiu. Zapisy internetowe ruszają 24 lipca o godz. 11.00 pod adresem: https://creativemornings.com/talks/equality-tomasz-jakub-syslo. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Agenda na 28 lipca 2017 (piątek):

08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie

09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie

09:10 – 09:30 – wystąpienie Tomasza Jakuba Sysły

09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)

 

Mapa

Ostatnio czytane
Wybitni muzycy na 2. Międzynarodowym Festiwalu Skrzypiec
Wybitni muzycy na 2. Międzynarodowym Festiwalu Skrzypiec

W dniach 14-28 lutego odbędzie się 2. Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec - Toruń 2016. Jest to wydarzenie złożone z koncertów i recitali wybitnych skrzypków, a także konkursów, filmów i pokazów lutniczych.

Wreszcie mamy muzeum na światowym poziomie!
Wreszcie mamy muzeum na światowym poziomie! Wrocław

Śmiało można powiedzieć, że nie ma drugiego miasta, które posiadałoby tak rozwiniętą i zintegrowaną ekspozycję dotyczącą swojej historii.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Konkurs Ziaja