Sztuka
Papiernik - czyli skąd się biorą opowieści

Papiernik - czyli skąd się biorą opowieści

  • 2017-09-22, , godzina 19:00, do 2017-10-15
  • wstęp wolny
  • Centrum Kultury "Zamek" pl. Świętojański 1, Wrocław

Opis

Obrazy, malunki, plansze komiksowe, screeny z gry komputerowej, a nawet trójwymiarowe modele będzie można obejrzeć podczas najnowszej wystawy przygotowanej przez zamkową Galerię Komiksu i Ilustracji TYMCZASEM. Tym razem swoją twórczość zaprezentuje krakowski artysta - Roch Urbaniak - przede wszystkim malarz oraz twórca krótkich form komiksowych, a ostatnio również autor grafiki do gry komputerowej. Pomimo tego, że tytuł wystawy "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści" jest jednocześnie tytułem komiksu, za który artysta otrzymał Grand Prix na 25 Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, w zamkowej galerii zobaczymy pełny przekrój twórczości artysty. Wernisaż odbędzie się w piątek 22 września o godz. 19:00, natomiast wystawa potrwa do 15 października. Wstęp wolny.

Roch Urbaniak

Rocznik 1986. Krakus chodzący na pole, a nie na dwór, absolwent wydziału malarstwa na tamtejszej ASP. Dziecko popkultury, wychowany na Gwiezdnych Wojnach, Conanie, Thorgalu, komiksach wydawanych przez TM-Semic i grach komputerowych.

Kiedy nie maluje, nie rozmawia o komiksach, przewadze Star Wars nad Star Trekiem ani nie nadrabia (często wbrew chęci i zdrowemu rozsądkowi, ale z poczucia obowiązku) najnowszych kinowych popkulturowych produkcji klasy A-,B i C, stara się jeździć po świecie, zwłaszcza po Azji. Zawodowo malarz pracujący z galeriami w Polsce i na Tajwanie, laureat stypendium Fundacji Pieńkowskiego, autor krótkich form komiksowych, w tym komiksu "Papiernik - skąd się biorą opowieści", nagrodzonego Grand Prix na 25 Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.Obecnie udziela się przy tworzeniu gry komputerowej, do której grafikę stanowią jego obrazy.

Ostatnio czytane
Już 30 kwietnia odbędzie się Melting Pot Made in Wrocław: 5 !
Już 30 kwietnia odbędzie się Melting Pot Made in Wrocław: 5 ! Wrocław

Malarstwo, rzeźba, taniec, słowo i film to obszary sztuki, z którymi grupy muzyków-improwizatorów weszły w interakcję podczas czterech dotychczasowych edycji Melting Pot.

Jak mógł wyglądać Wrocław? Zobacz VOID w Muzeum Współczesnym Wrocław
Jak mógł wyglądać Wrocław? Zobacz VOID w Muzeum Współczesnym Wrocław Wrocław

21 października, w Muzeum Współczesnym Wrocław będzie można zobaczyć niezrealizowane koncepcje zagospodarowania powojennych, wrocławskich pustek. Jak mógłby wyglądać Wrocław, gdyby plany doprowadzono do końca?

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Polecamy