Sztuka
"Naczynie" we wrocławskiej Galerii Sztuki Tętno

"Naczynie" we wrocławskiej Galerii Sztuki Tętno

  • 2017-06-16, , godzina 18:00, do 2017-07-01
  • Galeria Sztuki Tętno, ul. Jatki 12-13, Wrocław

Opis

Galeria Sztuki Tętno zaprasza na wystawę zbiorową ceramiki, czterech artystów związanych z Wrocławiem i z Bielskiem Białym. Wystawa pt. "Naczynie", będzie o naczyniach, naczyniach i tylko naczyniach.

Naczynie – zwykły przedmiot codziennego życia. Dla ceramika jednak taki przedmiot, jak czarka do herbaty, może stać się całym wszechświatem możliwych połączeń kształtów, kolorów i faktur. Dlatego w codziennej pracy wgryzamy się, przeżuwamy i trawimy glinę, czujemy jej obecność, każdy milimetr staje się ważny dla proporcji, każdy zaciek szkliwa, pęknięcie czy jego przetarcie może być krokiem do stworzenia naczynia doskonałego.

Zobaczymy prace artystów, takich jak:

Jolanta Herma - Pasińska - studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale: Ceramika i Szkło Unikatowe. Dyplom z zakresu ceramiki obroniła w 2000 roku w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej i prof. Przemysława Lasaka.

Monika Dąbrowska-Picewicz - studiowała na wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu 1995-2001.

Remigiusz Gryt - studiował na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geppera we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 1989 roku w pracowni prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej.

Adam Sobota - studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła. Dyplom z zakresu ceramiki obronił w 2000 roku.

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.