Sztuka
Marcin Harlender - Retrospektywa

Marcin Harlender - Retrospektywa

  • 2018-01-12, , godzina 18:00, do 2018-02-18
  • wstęp wolny
  • Galeria ZAMEK w Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław

Opis

Wernisaż pierwszej retrospektywnej wystawy legendy wrocławskiej sceny artystycznej - Marcina Harlendera. Artysta pokaże pełen przekrój twórczości, począwszy od obrazu z 1988 roku, a skończywszy na pracy sprzed dwóch tygodni. Wernisażowi towarzyszył będzie performance z udziałem artysty.

Wystawa w Centrum Kultury Zamek  to pierwszy retrospektywny pokaz prac Artysty. Harlender wielokrotnie prezentował swoją twórczość, ale nigdy dotąd w tak szerokim przekroju czasowym. Najstarszy pokazywany w Leśnicy obraz (dyptyk), Marcin Harlender namalował w 1988 roku, równo 30 lat temu. Najnowszą pracę stworzył przed dwoma tygodniami. Prezentacja obejmuje 20 prac Artysty: malarstwo olejne, akrylowe, obiekty znalezione. W performensie, który będzie towarzyszył wernisażowi, Harlender odkryje swoje najnowsze oblicze. Robił to wcześniej zwykle we wrocławskiej galerii Entropia, ale nigdy dotąd w zamku. Wśród eksponowanych prac będą oczywiście białe kreski, które na trwałe wprowadziły Go do historii polskiego street-artu - Cezary Kaszewski.

Marcin Harlender urodził się w 1959 roku. Malarz, performer, jeden z pionierów street artu w Polsce. Studiował w PWSSP we Wrocławiu, dyplomowany w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego. Na przełomie lat 80. i 90. autor i uczestnik działań i akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Autor kilkudziesięciu wystaw i teoretycznych wystąpień. Współpracuje z wrocławską Galerią Entropia od 30 lat. Obrazy artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Zachęty Dolnośląskiej.

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.