Sztuka
Góry x 19

Góry x 19

  • 2017-07-20, , godzina 18:00, do 2017-09-06
  • wstęp wolny
  • Galeria FOTO-GEN, pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Opis

Wystawa w Galerii FOTO-GEN przedstawia wybór zdjęć nagradzanych na Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze. Jest to najstarsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce – istnieje nieprzerwanie od 1980 roku, a w 2016 odbyło się po raz dziewiętnasty. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 20 lipca, o godz. 18.00.

Jakie fotografie górskie, zdaniem kuratora wystawy – Adama Soboty, były najbardziej interesujące na przestrzeni kilkudziesięciu lat trwania Biennale, będzie się można przekonać na wrocławskiej wystawie.

Autorzy fotografii: Ewa Andrzejewska, Marek Arcimowicz, Sławoj Dubiel, Maciej Duczyński, Dariusz Grzyb, Piotr Grochala, Waldemar Grzelak, Bogdan Jankowski, Przemysław Kruk, Krzysztof Kuczyński, Łukasz Lisiecki, Michał Makowski, Tomasz Mielech, Wojciech Miatkowski, Aleksander Martuszewski, Czesław Odo Mostowski, Paweł Opaliński, Bogdan Pawłowski, Tadeusz Piotrowski, Krzysztof Pilecki, Dorota Sitnik, Bartosz Solik, Rafał Swosiński, Marek Szyryk, Marek Trzeciakowski, Mieczysław Wielomski, Wojciech Zawadzki.

Kurator wystawy: Adam Sobota

Mapa

Ostatnio czytane
Wybitni muzycy na 2. Międzynarodowym Festiwalu Skrzypiec
Wybitni muzycy na 2. Międzynarodowym Festiwalu Skrzypiec

W dniach 14-28 lutego odbędzie się 2. Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec - Toruń 2016. Jest to wydarzenie złożone z koncertów i recitali wybitnych skrzypków, a także konkursów, filmów i pokazów lutniczych.

Wreszcie mamy muzeum na światowym poziomie!
Wreszcie mamy muzeum na światowym poziomie! Wrocław

Śmiało można powiedzieć, że nie ma drugiego miasta, które posiadałoby tak rozwiniętą i zintegrowaną ekspozycję dotyczącą swojej historii.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Konkurs Ziaja