Sztuka
Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy

Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy

  • 2017-09-22, do 2017-10-31
  • wstęp wolny
  • Galeria Dworcowa: Dworzec Główny we Wrocławiu, 2 piętro, Wrocław

Opis

Galeria Miejska we Wrocławiu, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 i największa publiczna galeria sztuki na Ukrainie - Mystetskyi Arsenal, zapraszają na wystawę"Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy".

Ekspozycja jest prezentacją polskich i ukraińskich twórców sztuki współczesnej. Artyści poruszają temat pracy - punktem wyjścia Art WORK jest aktualny, niejednorodny status zawodu artysty oraz pracownika kultury w Polsce i na Ukrainie, a także niejednoznaczny związek między twórcą a rynkiem sztuki w czasach globalnych kryzysów. Drugim ważnym akcentem wystawy są zmiany koncepcji i sposobów pracy, związane z szybką redukcją miejsc zatrudnienia powodowanych kompleksową automatyzacją i rozwojem sztucznej inteligencji. Jak zmieni się ludzkie życie w świecie, w którym rządzą robotnicy cyfrowi? Czy każdy, kto pozostanie bez pracy, stanie się artystą?

Kuratorkami wystawy są Ewa Sułek (Warszawa) i Alisa Lozhkina (Kijów). Współpraca kuratorska – Małgorzata Micuła (Wrocław) i Oleksandr Parkhomenko (Kijów).

Ostatnio dodane
plastyk_wroclaw
Uczniowie wrocławskiego "Plastyka" przywitali wiosnę [FOTO] Wrocław

Zobacz naszą relację z tego wydarzenia!

Andy Warhol i Salvador Dali - wystawa
Andy Warhol i Salvador Dali na wystawie w Muzeum Teatru Wrocław

W Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu zobaczymy dzieła dwóch najważniejszych, współczesnych artystów.

Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja