Sztuka
Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy

Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy

  • 2017-09-22, do 2017-10-31
  • wstęp wolny
  • Galeria Dworcowa: Dworzec Główny we Wrocławiu, 2 piętro, Wrocław

Opis

Galeria Miejska we Wrocławiu, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 i największa publiczna galeria sztuki na Ukrainie - Mystetskyi Arsenal, zapraszają na wystawę"Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy".

Ekspozycja jest prezentacją polskich i ukraińskich twórców sztuki współczesnej. Artyści poruszają temat pracy - punktem wyjścia Art WORK jest aktualny, niejednorodny status zawodu artysty oraz pracownika kultury w Polsce i na Ukrainie, a także niejednoznaczny związek między twórcą a rynkiem sztuki w czasach globalnych kryzysów. Drugim ważnym akcentem wystawy są zmiany koncepcji i sposobów pracy, związane z szybką redukcją miejsc zatrudnienia powodowanych kompleksową automatyzacją i rozwojem sztucznej inteligencji. Jak zmieni się ludzkie życie w świecie, w którym rządzą robotnicy cyfrowi? Czy każdy, kto pozostanie bez pracy, stanie się artystą?

Kuratorkami wystawy są Ewa Sułek (Warszawa) i Alisa Lozhkina (Kijów). Współpraca kuratorska – Małgorzata Micuła (Wrocław) i Oleksandr Parkhomenko (Kijów).

Ostatnio czytane
Chór Aleksandrowa z kolejną trasą w Polsce
Chór Aleksandrowa z kolejną trasą w Polsce

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. A. W. Alexandrowa ponownie odwiedzi Polskę. Trasa koncertowa obędzie się w dniach 19 listopada - 2 grudnia 2015 roku.

Młoda Polska Filharmonia wyrusza w jesienną trasę
Młoda Polska Filharmonia wyrusza w jesienną trasę

Młoda Polska Filharmonia to pierwsza w Polsce młodzieżowa orkiestra, dotowana z prywatnych funduszy. Jesienią usłyszymy kilka koncertów w jej wykonaniu. Sprawdź, gdzie zagrają!

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Polecamy