Sztuka
Alicja Bielawska. Linia Zakrzywia Przestrzeń

Alicja Bielawska. Linia Zakrzywia Przestrzeń

  • 2017-04-07, , godzina 18:00
  • Galeria Entropia Wrocław ul. Rzeźnicza 4, Wrocław

Opis

XXVIII spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy

prowadzenie: Magda Grabiec

Alicja Bielawska. Urodzona w 1980 roku w Warszawie. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i sztuk pięknych na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie.

Tworzy rzeźby i rysunki. Jej prace koncentrują się wokół materialnej sfery codzienności i relacji pomiędzy przedmiotami, wnętrzami, a wspomnieniami. Używa takich materiałów jak tkaniny, metal, drewno, ceramika. Chociaż powstałe z nich obiekty przypominają przedmioty znane z codziennego życia, to artystka niejednokrotnie zaburza ich proporcje i skalę. W swoich pracach dotyka względności naszej percepcji i roli pamięci. Interesuje ją pogranicze między sztuką a projektowaniem. Od 2014 współtworzy nieformalny kolektyw artystyczny Situations z dwójką duńskich artystów Ullą Eriksen i Mortenem Ernlund.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Startstipendium Mondriaan Fonds, Młodej Polski i Akademie Schloss Solitude. Uczestniczka European Exchange Academy w Beelitz i Nida Art Colony. Nominowana do nagrody Spojrzenia i do Paszportów Polityki.

Mapa

Ostatnio czytane
Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Festiwal Brave 2012 w liczbach
Festiwal Brave 2012 w liczbach

Tegoroczna, pod wieloma względami wyjątkowa edycja festiwalu zatytułowanego „Wtajemniczenia kobiet”, przeszedł do historii.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.