Dzieje się - Sztuka

BuskerBus 2006

2006-08-30 15:46:27 | Wrocław

W najbliższy piątek na wrocławskim Rynku, pojawią się artyści uliczni z całego świata.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus 2006 trwać będzie przez 3 dni (1-3 wrzesień). W tym czasie wystąpi około 30 wykonawców z całego świata, solistów i grup. Będą muzycy, klauni, żonglerzy, połykacze ognia, magicy i inni przedstawiciele sztuk ulicznych. Występy odbywać się będą w godzinach 14:00 - 22:00 w specjalnie oznaczonych punktach, tzw. przystankach „BuskerBusa". Każdy uczestnik przedstawi swój godzinny program. Po godzinie 22 „BuskerBus" przeniesie się do klubu festiwalowego, którym będzie Jazz Klub Rura.

Jak zapewniają organizatorzy: „...na festiwalu „BuskerBus" nigdy nie ma i nie będzie biletów, konkursów, rankingów i tym podobnych wynalazków. Promujemy wyłącznie artystów wolnych i niezależnych."

Romuald Popłonyk - organizator imprezy, wpadł na pomysł stworzenia festiwalu buskerów w 1989 roku, gdy przebywał we włoskiej Ferrarze na podobnym festiwalu.

(MiM)


GALERIA ZDJĘĆ Z BUSKERBUS

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
The KutiMangoes - 7. Katowice JazzArt Festival
Zbliża się 7. Katowice JazzArt Festival

W głównym programie zaplanowano 13 koncertów, ale to oczywiście nie wszystko.

Festiwal Various Voices
Pierwszy w Polsce chór LGBT+ na Festiwalu Various Voices

W Monachium zaprezentuje się ponad 100 chórów z całej Europy liczących około 3500 śpiewaków.

Polecamy
Chór Aleksandrowa z kolejną trasą w Polsce
Chór Aleksandrowa z kolejną trasą w Polsce

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. A. W. Alexandrowa ponownie odwiedzi Polskę. Trasa koncertowa obędzie się w dniach 19 listopada - 2 grudnia 2015 roku.

Pop-art. Sztuka w reklamie
Pop-art. Sztuka w reklamie

Styl ten jest wykorzystywany w reklamie czy sztuce, a także w tworzeniu ubrań, dodatków, rzeczy codziennego użytku czy również bardzo powszechnie w wystroju wnętrz.

Ostatnio dodane
The KutiMangoes - 7. Katowice JazzArt Festival
Zbliża się 7. Katowice JazzArt Festival

W głównym programie zaplanowano 13 koncertów, ale to oczywiście nie wszystko.

Kupony i kody rabatowe