Dzieje się - Sztuka

Komiksofon 21 w ramach sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016

2016-04-04 11:25:34 | Wrocław

Wojciech Stefaniec - laureat nagrody w kategorii "najlepszy rysownik roku" oraz Michał Kuszyk - ilustrator tworzący głównie w stylistyce trash'owej i strret-artowej, będą gośćmi najbliższej edycji Komiksofonu. Spotkanie poprzedzą warsztaty komiksowe, natomiast w głównej części wieczoru tradycyjnie możemy liczyć na dużo dobrej muzyki, obrazów, zaskakujących pytań oraz całkowicie nieprzewidywalnej sesji rysowania na żywo.

Organizatorzy zapraszają na wydarzenie  w piątek 15 kwietnia o godz. 19:00 do wrocławskiego klubu Barbara przy ul. Świdnickiej. Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

KOMIKSOFON 21
Projekt Komiksofon - element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Goście: Wojtek Stefaniec i Michał Kuszyk

Michał Kuszyk - urodził się w 1987r. Studiował  architekturę na Politechnice Warszawskiej, grafikę na Wrocławskiej oraz Warszawskiej ASP, ukończył ją w 2014 r. Podczas studiów zajmował się sitodrukiem, odbijając grafiki na materiale i papierze, prowadził warsztaty w NGOs'ach- Fundacja „KLIK” w Berlinie, Fundacja Mederi, Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Teatr lalek w Kwidzynie i wielu innych miejscach. Brał udział w wystawach, biennale grafiki studenckiej, a także w międzynarodowych festiwalach. Prowadził wykład o komiksie w sitodruku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2015r.

Współpracował z pracowaniami artystycznymi, asystując przy warsztatach sitodruku i innych formach graficznych- street art. Zajmuje się ilustracją, plakatem, komiksem, a także od niedawna zajmuje się animacją 3d. Eksperymentuje z kreską, kolorem, tworzy grafiki w stylistyce trash'owej, street art'owej. Wydaje niezależne komiksy, drukowane własnoręcznie niskim nakładem w technice sitodruku. W wolnym czasie jeździ na desce i wymyśla niestworzone historie.

Wojciech Stefaniec (ur. 1980). Ukończył edukację artystyczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Laureat wielu nagród, w tym m.in.: Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii najlepszy rysownik roku (2011); nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w kategorii Najlepszy Album roku 2013 za komiks "NOIR" (2014); nagrody za krótkie formy komiksowe: Wspomnienie, Praha; Brązowa Chimera za okładkę Głosu Pomorza z dnia 07 sierpnia 2008.

Autor takich komiksów jak: "Alveum" na podstawie opowiadania Radka Poniewierzy; "Szanowny" (Timof Comics, 2008) do scenariusza Bartosza Sztybora; "Szelki" (2011 Timof Comics) do scenariusza Jerzego Szyłaka; "Dyptyk warszawski" (Timof Comics 2013); "NOIR" razem z Łukaszem Bogaczem i "Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk", do którego napisał scenariusz i zilustrował; "Rodzice swoich dzieci" (2014 Profanum) z Danielem Gizickim.

WARSZTATY  "Kreatywne projektowanie statków, mechów i pojazdów"
Jak przy pomocy paru prostych technik rozruszać swoją wyobraźnię i wyjść z twórczej niemocy.Jak zaprojektować kosmiczny statek lub mecha nie tylko przy pomocy swojej wyobraźni ale również odrobiny szczęścia.

Warsztaty poprowadzi  Grzesiek Przybyś - rysownik koncepcyjny, ilustrator i współtwórca studia Division 48. Zaczął swoją karierę w 2007 roku na stanowisku concept artist we wrocławskim Techlandzie. Pracował nad takimi tytułami jak "Call of Jaurez:Bound in Blood", "Dead Island" and "Call of Juarez: The Cartel". W 2010 roku założył razem ze swoim bratem własne studio i zaczął pracować dla różnych klientów, tworząc animacje, ilustracje oraz materiały promocyjne. Jego bogate portfolio zawiera takie projekty jak "Witcher 3", "Dying Light" "Call of Juarez: Gunslinger", "Might and Magic X" and "Heroes VII". Miłośnik zarówno nowoczesnych technik grafiki komputerowej jak i tradycyjnego medium. W chwilach wolnych od pracy zawodowej chętnie oddaje się tworzeniu prywatnych projektów.

Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona - kto pierwszy ten lepszy. Chętnych prosimy o zgłoszenia  na a.jamroszczak@gmail.com.

PROJEKT KOMIKSOFON

Komiksowo-muzyczny projekt realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego.

Komiksofon oferuje dwa rodzaje przeżyć. Dla ludzi spoza kręgu fanów komiksu będzie to lekka, wizualno-dźwiękowa prezentacja, po której zostanie w głowie pewna idea przyswajalności obrazków komiksowych, styl rysunku danego komiksiarza i pamięć jego nazwiska. Za to fanów komiksu przywieść może ciekawość nowej formuły prezentacji i tego, jak autor znanego komiksu przerobił go, i jak zinterpretował muzycznie.

Komiksofon to również możliwość zbliżenia się do twórców. W półmroku, przy drinku można porozmawiać z komiksiarzami nie tylko o komiksach, muzyce i zrealizowanym filmie.

Twórcy komiksowi łączą autorskie ilustracje komiksowe z inspirującą ich muzyką w formie filmu. Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.

MD/ip


fot. Wojciech Stefaniec/materiały prasowe

Słowa kluczowe: komiksofon 2016, komiksofon 21 wrocław, esk 2016
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwalu Światła
3. Festiwal Światła ogłasza Open Call

Impreza odbędzie się w dniach 10–11 maja 2024 w Hevelianum.

Polecamy
Droga krzyÅźowa
"Droga krzyżowa" Pietera Bruegla Starszego - obraz, który zainspirował filmowców

Dzieło było impulsem do realizacji filmu "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego.

OgrÃłd rozkoszy ziemskich
"Ogród rozkoszy ziemskich" - poznajcie zawiłą symbolikę obrazu Hieronima Boscha [WIDEO]

To najbardziej znane i tajemnicze dzieło niderlandzkiego artysty.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w