Wydarzenia naukowe
Dolnośląski Festiwal Nauki 2017 - Dzień 1

Dolnośląski Festiwal Nauki 2017 - Dzień 1

  • 2017-09-26
  • Wrocław

Opis

 Jutro (wtorek 26 września) w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbędzie się – rekordowa liczba – aż 310 imprez! Z panelu Imprez Wiodących będzie można wybrać dwa wydarzenia:
• Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym: „Kawiarenka dla najmłodszych - Ja też chcę zostać żołnierzem” zorganizowana przez Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych (godzina 9:00 i 11:00)
• Dla dzieci w wieku gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym i dla dorosłych: „Studium Generale na DFN - Odkrycie w nauce. Czy najsłabszym ogniwem jest naukowiec?” (godzina 17:15)

Tym, którzy zastanawiają się nad wydarzeniami z innych grup tematycznych podpowiadamy – warto wybrać się na:
•  Pokaz: „Na tropie nowotworu” (godzina 9:00 i 10:00)
• Wystawę: „W obiektywie - Zapomniana architektura Wrocławia” (od 9:00 do 14:00)
•  Wykład: „Różne nosy naszych kultur” (godzina 11:15)
• Pokaz: „Jakość powietrza w Twoim domu” (od 9:00 do 14:00)

Festiwal trwa do 27 września – to niepowtarzalna okazja, by zaczerpnąć wiedzy od najlepszych naukowców Dolnego Śląska.

 

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Lubinie, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

Chcielibyśmy, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Chcemy przybliżyć jej tematy, problemy, które rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia. Nie unikamy spraw trudnych i drażliwych, a podejmowane tematy są odpowiedzią na ważne dylematy społeczne. W atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie staramy się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy.

W naszych zamierzeniach Festiwal Nauki ma być wielką "pigułką edukacyjną" - w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.

Chcemy uczestniczyć w procesie kształtowania społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem i poziomem wiedzy, przekonać, że wiedza stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych i że od sposobu i wielkości finansowania nauki zależy poziom i wykształcenie społeczeństwa, a więc nasze miejsce w Unii Europejskiej i na świecie.

Festiwal Nauki to także sposób na integrację środowiska naukowego wokół promowania nauki, kształtowanie postaw odpowiedzialności uczonych za wykorzystywanie odkryć naukowych, promocja regionalnych inicjatyw edukacyjnych, uzdolnionej młodzieży oraz pomoc w wyborze kierunku studiów wyższych. To sposób na zainteresowanie przemysłu i firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych.

Polecamy
Ostatnio dodane
dietetyka studia
Modyfikacja programów studiów II stopnia na kierunku dietetyka w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Uczelnia ta dopasowuje ofertę kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku oraz potrzeb rozwoju gospodarki.

studia rekrutacja
Uczelnia Łazarskiego zaczyna rekrutację na rok akademicki 2024/25

Zaktualizowano ofertę, mając na uwadze zmieniające się potrzeby i oczekiwania potencjalnych pracodawców.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.