Zwycięstwo wrocławskich rugbystów

2013-10-07

Pewne zwycięstwo w 3 kolejce II Ligi Rugby odnieśli wrocławscy rugbiści. Wzmocnieni wypożyczonymi z Husara Bolesławiec - Jakubem Lisiewskim i Kamilem Haniszewskim oraz wracającym do drużyny Pawłem Dudą i Jeremy'm Broutin nie dali szans gościom z Nowego Sącza.

Mecz rozpoczął się mocnym uderzeniem żółto-czarnych. Już w pierwszej minucie po fenomenalnym przechwycie i podwyższeniu Kamila Haniszewskiego wrocławianie prowadzili 7-0. Cała pierwsza połowa toczyła się pod dyktando wrocławian, dzięki czemu po pierwszej połowie na stoliku sędziowskim widniał wynik 21:0 do żółto-czarnych. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Rugbyści z Wrocławia wciąż dominowali na boisku i to oni powadzili grę. Świetny mecz rozgrywał wiązacz młyna - Marcin Grzesiak, który co chwilę siał zniszczenie w szeregach obronnych przeciwników. Ponieważ do drużyny wrócili podstawowi zawodnicy ataku, formacja ofensywna grała bardzo widowiskowo, dając wiele radości licznie zgromadzonej publiczności. Dzięki pracy ciężkiej pracy całego zespołu, po 80 minutach mecz zakończył się historycznym wynikiem 45:0 dla KS Rugby Wrocław.

Kolejny ligowy mecz, wrocławianie rozegrają 19 października w Łodzi. Ich przeciwnikiem będzie zespół BBRC Łódź.