Devils lepsi

2009-06-22

W rozegranym w sobotę 20 czerwca meczu zajmujących ostatnie miejsca w tabeli PLFA I zespołów, klub Devils Wrocław pokonał beniaminka Białystok Lowlanders 22:6.

Od początku meczu gospodarze narzucili swój rytm dominując na boisku. Efektem tego było przyłożenie Diabłów w wykonaniu rozgrywającego bardzo dobre, szczególnie w pierwszej połowie, zawody quartertbacka Jacka Szuszkiewicza. Gracz ten miał udział we wszystkich akcjach punktowych Devils.

W drugiej kwarcie, po przechwyceniu piłki przez Lowlanders gra wyrównała się, ale to znowu Devils tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, ponownie w udanej czwartej próbie, zdobyli swoje drugie przyłożenie. Gospodarze zeszli na przerwę prowadząc 16:0.

W drugiej połowie Diabły nie dały sobie wyrwać zwycięstwa. Po bezpunktowo remisowej trzeciej kwarcie czwartą zespoły zremisowały 6:6 i to wrocławianie mogli się cieszyć z pierwszego w sezonie 2009 triumfu. W poprzednich trzech meczach PLFA I i dwóch meczach EFAF Challenge Cup Devils musieli uznać wyższość rywali.

Atak Devils mógł zdobyć tego dnia więcej punktów jednak dwukrotnie będąc blisko pola punktowego rywali wrocławianie oddawali rywalom piłkę po niecelnych podaniach.

W składzie białostoczan wyróżnił się Tomasz Żukowski, który zagrał świetnie zarówno w obronie jak i ataku. Żukowski zdobył jedyne w tym meczu punkty dla beniaminka w PLFA I. Co ciekawe to piąty mecz białostoczan w pierwszej lidze, a zarazem piąty mecz, w którym zespół zdobywa dokładnie sześć punktów.

W końcu upragnione zwycięstwo, ale nie ma się co ekscytować bo nadal jesteśmy w niższej połówce tabeli. Przed ostatnim meczem przed przerwą, który rozegramy w Trójmieście z Seahawks morale zespołu na pewno wzrosło. Bardzo potrzebujemy drugiego zwycięstwa by zachować szanse na awans do play-off. Najważniejsze jest to, że zaczynamy wracać na właściwy tor - powiedział po meczu zadowolony menadżer Devils Seweryn Plotan.

Zwycięstwo z Lowlanders pozwoliło Diabłom przesunąć się z ósmego na szóste miejsce w tabeli PLFA I. Pięć porażek w pięciu spotkaniach spowodowało spadek Lowlanders na ostatnie miejsce.

Swojego drugiego zwycięstwa w sezonie Devils poszukają w wyjazdowym starciu z Pomorze Seahawks, które zostanie rozegrane 5 lipca. Na szansę pierwszego triumfu w ekstraklasie białostoczanie będą musieli poczekać do 29 sierpnia gdy w pierwszym meczu po wakacyjnej przerwie podejmą będących na fali AZS Silesia Miners.

Devils Wrocław - Białystok Lowlanders 22:6 (8:0, 8:0, 0:0, 6:6)

I kwarta
8:0 przyłożenie Adama Laryego po 16-jardowej akcji po podaniu Jacka Szuszkiewicza (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Kamiński)

II kwarta
16:0 przyłożenie Jacka Szuszkiewicza po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Kamiński)

IV kwarta
16:6 przyłożenie Tomasz Żukowskiego po 19-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka.
24:6 przyłożenie Patrycjusza Pałaca po 20-jardowej akcji po podaniu Jacka Szuszkiewicza.