Devils już awansowali

2010-05-29

W sobotnim meczu piątej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) w stolicy województwa dolnośląskiego Devils Wrocław pokonali Pomorze Seahawks 45:13.

Początek spotkania niekwestionowanego lidera tabeli - Devils Wrocław - z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w PLFA - Pomorze Seahawks - zapowiadał wielkie emocje. Po przyłożeniu Diabłów Jastrzębie szybko odpowiedziały swoją skuteczną akcją premiowaną zdobyciem sześciu punktów i po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 7:7.

Druga kwarta rozpoczęła się dobrze dla Devils, jednak goście odpowiedzieli drugim, jak się miało później okazać ostatnim, przyłożeniem i przegrywali tylko czterema punktami. Przed przerwą wrocławianie udowodnili, że to oni są liderami tabeli. Efektowym podaniem zamienionym przez Grzegorza Mazura na touchdown popisał się Krzysztof Wydrowski i do przerwy Diabły prowadziły jedenastoma punktami.

Druga połowa rozczarowała wszystkich tych kibiców, którzy spodziewali się wyrównanej do końca meczu gry. Diabły dominowały na tle bezbarwnych w tej części zawodów Jastrzębi. Piąte, dające awans do półfinału ligi, zwycięstwo w sezonie stało się faktem.

Wygrana pozwoliła Diabłom umocnić się także na pozycji lidera futbolowej ekstraklasy. Po drugiej porażce w czterech meczach tego sezonu Jastrzębie zajmują nadal trzecie miejsce w tabeli.

- Mamy chrapkę na komplet zwycięstw w sezonie. Od pierwszej edycji PLFA i triumfów Warsaw Eagles żadnej z drużyn nie udało się powtórzyć tego wyczynu. Różnica jest jednak taka, że teraz przyszły mistrz PLFA 2010 będzie miał na swoim koncie aż dziesięć meczów ligowych - powiedział po meczu wiceprezes Devils Wrocław Seweryn Plotan. - Kulminacją sezonu będzie starcie derbowe z The Crew, które zostanie rozegrane już 20 czerwca. Nadrzędnym celem jest jednak zapewnienie sobie przed play-off przewagi własnego boiska. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu, gdyż wygrywamy pewnie, a zarazem wysoko - dodał Plotan.

- Dzisiejszy mecz rozpoczął trudną dla nas część sezonu, w której pozostały nam trzy dalekie wyjazdy i raptem jeden mecz domowy. Przed tą serią zakładałem, że musimy wygrać trzy z czterech spotkań by awansować do play-off. Nie udało się dzisiaj, więc o awans nie będzie łatwo. Na pewno jednak będziemy zażarcie walczyć o prawo gry w półfinale - podsumował sytuację w tabeli Jastrzębi trener drużyny Maciej Cetnerowski.

W składzie Diabłów bardzo dobrze zagrał running back Adam Synacek, który w spotkaniu zdobył trzy przyłożenia po akcjach biegowych. Znakomity mecz zaliczył Krzysztof Wis wykonując skuteczne kopnięcie z pola z 42-jardów i pewnie egzekwując wszystkie sześć podwyższeń za jeden punkt. Kolejne dobre zawody rozegrał rozgrywający wrocławian Krzysztof Wydrowski.

Wśród Jastrzębi wyróżnił się Lev Davydovsky, który w tych zawodach był filarem w formacji obronnej drużyny z Trójmiasta. Rośnie też forma wracającego w tym roku po poważnej kontuzji gwiazdora Seahawks Sebastiana Krzysztofka, który w sobotnim meczu skutecznie biegał z piłką i łapał podania rzucane przez, także dobrze dysponowanego tego dnia, rozgrywającego Macieja Siemaszko.

Swój kolejny mecz ligowy Devils rozegrają 5 czerwca gdy w szóstej kolejce zmierzą się w stolicy z Warsaw Eagles. Dzień później Jastrzębie zagrają w Katowicach z aktualnym mistrzem - AZS Silesia Miners.

Devils Wrocław - Pomorze Seahawks 45:13 (7:7, 17:6, 7:0, 14:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Piotra Wisa po 7-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
7:7 przyłożenie Damiana Bijana po 6-jardowej akcji po podaniu Macieja Siemaszko (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

II kwarta
10:7 trzy punkty za 42-jardowe kopnięcie z pola Krzysztofa Wisa
17:7 przyłożenie Adama Synacka po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
17:13 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 1-jardowej akcji biegowej
24:13 przyłożenie Grzegorza Mazura po 45-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

III kwarta

IV kwarta
38:13 przyłożenie Daniela Delahoussaye'a po 6-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)