Bolesna porażka wrocławskich rugbystów

2013-09-23

Niestety kolejną wpadkę zaliczyli wrocławscy rugbiści w II kolejce Polskiej II Ligi Rugby Union. Podczas sobotniego meczu nie pomógł nawet nowy nabytek Nicolas Hernadez Mollena, który nie uchronił żółto-czarnych przed zdecydowaną porażką z drużyną z Rudy Śląskiej 0-32 (0-20).

Wrocławianie ponownie przystąpili do meczu w przemeblowanym składzie. Kontuzje wciąż leczą podstawowi zawodnicy formacji ataku. Na boisku ponownie pojawiło się wielu młodych zawodników.

Od początku mecz toczył się pod dyktando zawodników z Rudy Śląskiej. Goście mieli zdecydowaną przewagę zwłaszcza w formacji ataku, w której byli o wiele bardziej kreatywni od wrocławian. Do przerwy żołto-czarni przegrywali już z Igloo Ruda Śląska 0-20.

Po przerwie styl gry zawodników ze stolicy Dolnego Śląska nie uległ zmianie. Rudzianie wciąż narzucali swój styl gry, kończąc mecz wynikiem 0-32.

Kolejną szansę na pierwsze ligowe zwycięstwo żółto-czarni będą mieli 5 października, w trzeciej kolejce ligi. Wrocławianie, wzmocnieni już wypożyczonymi zawodnikami Husara Bolesławiec będą podejmować na własnym stadionie zespół Biało-Czarnych Nowy Sącz.