BRANŻE
ID:210859

Praktykant w dziale doradztwa podatkowego

Bądź w kontakcie:

KPMG jest międzynarodową siecią firm świadczących usługi audytorskie i doradcze. Nasz największy kapitał to wiedza ponad 155 000 pracowników KPMG w 155 krajach na całym świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. Obecnie zatrudniamy ponad 1 200 osób w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.
Myślisz o karierze doradcy podatkowego? Chcesz pracować w międzynarodowej firmie, dającej szansę szybkiego rozwoju zawodowego? Dołącz do KPMG we Wrocławiu jako:
Nasi doradcy podatkowi pomagają klientom w efektywnej i kompleksowej ocenie skutków podatkowych podejmowanych przez nich decyzji gospodarczych oraz we wdrożeniu najbardziej efektywnych podatkowo strategii. Zajmujemy się m.in. doradztwem w zakresie podatku VAT, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, fuzji i przejęć, podatków międzynarodowych, cen transferowych, cła i akcyzy, postępowań podatkowych i sądowych, ulg i dotacji, oraz bankowo-finansowych regulacji podatkowych.

Od kandydatów oczekujemy:

    • wykształcenia wyższego lub statusu studenta IV lub V roku (preferowane kierunki ekonomiczne i prawnicze),
    • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i niemieckiego,
    • zainteresowania tematyką podatkową oraz chęć rozwoju w tym obszarze,
    • umiejętności analitycznego myślenia
    • umiejętności pracy w zespole,
    • zdolności formułowania myśli w sposób jasny
    • i rzeczowy,
    • dobrej znajomości pakietu MS Office (Excel, Word),
    • doskonałych zdolności organizacyjnych.

    Oferujemy:

    • możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i poznania środowiska pracy doradców podatkowych,
    • poznanie wysokich standardów pracy,
    • udział w ciekawych projektach,
    • szansę na rozwój zawodowy,
    • konkurencyjne wynagrodzenie.

      Zainteresowane osoby prosimy o złożenie aplikacji (CV wraz z listem motywacyjnym w języku angielskim) korzystając z opcji APLIKUJ.
      KPMG Sp. z o.o., Dział Human Resources, ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

      Administratorem danych osobowych jest KPMG Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Chłodnej 51. Dane osobowe zawarte w ofercie pracy będą przetwarzane w celach rekrutacyjnych (także w podczas przyszłych rekrutacji). Dane osobowe mogą być przekazywane przez KPMG Sp. z o.o. do spółek wchodzących w skład Grupy KPMG w Polsce (KPMG Sp. z o.o. sp. k., KPMG Audyt Sp. z o.o., KPMG Audyt Services Sp. z o.o., KPMG Audyt Sp. z o.o. sp. k., KPMG Advisory Sp. z o.o. sp. k., KPMG Tax M.Michna Sp. k., KPMG Usługi Księgowe Sp. z o.o., D.Dobkowski Sp. k.). Każdy kandydat ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych i prawo ich poprawiania. Dane podane zostały dobrowolnie.

      © 2014 KPMG Sp. z o.o. jest polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i członkiem sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative („KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
      W związku z rozwojem usług doradczych do biura KPMG w Warszawie poszukujemy obecnie osoby na stanowisko:
      Praktykant w zespole usług audytu wewnętrznego
      Zespół ds. usług audytu wewnętrznego zajmuje się doradztwem w zakresie oceny ładu korporacyjnego, oceny funkcji audytu wewnętrznego, wdrażania lub usprawniania funkcji audytu wewnętrznego oraz outsourcingu/co-sourcingu audytu wewnętrznego. Pracownicy zespołu wykorzystując swoją wiedzę z zakresu rachunkowości współpracują z przedstawicielami innych zespołów doradczych KPMG w kompleksowych projektach wdrożeniowych, reorganizacyjnych i restrukturyzacjach.

      Zakres obowiązków:

      udział w projektach z zakresu audytu wewnętrznego, oceny środowiska kontroli wewnętrznej, testowania mechanizmów kontrolnych, przeglądu procesów biznesowych,
      analiza i ocena dokumentacji przygotowanej przez klienta zgodnie z ustalonymi wymogami,
      dokumentowanie wyników prowadzonych działań zgodnie z przyjętymi w projektach standardami,
      udział w innych pracach dotyczących pozyskiwania klientów,
      przygotowywania ofert i prezentacji dla klientów.

      Oferujemy:

      płatne praktyki w oparciu o umowę zlecenie,
      możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego,
      udział w różnorodnych projektach,
      poznanie wysokich standardów i metodologii pracy,
      dla najlepszych szansę otrzymania oferty stałej pracy.

      podstawowej wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości,
      rozumienia zagadnień biznesowych i funkcjonowania procesów w firmach,
      umiejętności analitycznego myślenia,
      bardzo dobrej znajomości języków: angielskiego i niemieckiego,
      bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office,
      zaangażowania i gotowości do pracy wielozadaniowej,
      komunikatywności,
      umiejętności pracy w zespole.