Koncert
II Festiwal Pieśniarze Niepokorni - R.Przemyk, Projekt Volodia, P.Bakal, R.Szuman

II Festiwal Pieśniarze Niepokorni - R.Przemyk, Projekt Volodia, P.Bakal, R.Szuman

Wystąpili

Opis

Firlej zaprasza na "II FESTIWAL PIEŚNIARZE NIEPOKORNI". Wystąpi m.in. Renata Przemyk z zespołem oraz projekt Volodia.

RENATA PRZEMYK jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom i konsekwentnie łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem.
 
Zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole "Ya Hozna", który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: "Babę zesłał Bóg" czy "Protest Dance". Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę. Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana „The best of". W 2006 roku ukazała się płyta "Unikat". 28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano "złotej" a singiel promujący płytę – piosenka „Odjazd” zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej „Trójki”.
Renata  Przemyk  wielokrotnie  była nominowana  i nagradzana.  Jej twórczość  zyskała  pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu  fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali, w których  brała udział:  główną  ze  Studenckiego  Festiwalu   w  Krakowie, opolską  Karolinkę, sopocką  bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu  i  Kolonii.  Koncertowała  również  za  granicą:  we Francji  (Normandia, Bretania, Paryż) i  w Nowym Yorku. Współpracowała  z  wieloma artystami,  takimi jak.: Fiolka,  Habakuk,  Pidżama Porno,  Strachy Na Lachy, Plateau ( ich wspólny utwór „Nic nie pachnie tak jak Ty” przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów „Trójki”) czy z Kasią Nosowską - przebojowa „Kochana”.
 
W 2010 r. Renata po raz kolejny skomponowała muzykę do spektaklu, tym razem do "Szyca" Hanoha Levina, którego premiera odbyła się w czerwcu 2010 roku. Na przełomie października i listopada 2010 r. ukazała się płyta pt.  „Panienki z temperamentem”, na której Renata wspólnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”. We wrześniu 2011 roku ukazała się nowa piosenka Renaty Przemyk pt. „Jakby nie miało być” która przez 35 tygodni utrzymywała się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 24 lutego 2012r. w Teatrze RAMPA w Warszawie odbyła się premiera kolejnego spektaklu muzycznego pt. "MONSTERS. PIEŚNI MORDERCZYŃ" do którego Renata skomponowała 6 piosenek. 
21 września 2012 r. ukazała się płyta „Renta Przemyk Akustik TRIO”, która jest dopełnieniem akustycznego projektu koncertowego Artystki pod tym samym tytułem. 23 września 2013r. ukazała się  płyta „Renata Przemyk w Trójce” vol. 7 z koncertem zarejestrowanym w studiu im. Agnieszki Osieckiej, który Renata zagrała w lutym 2012r. na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obecnie Artystka zakończyła prace nad materiałem do kolejnej, autorskiej płyty, której premiera planowana jest na 30 września  2014 r. Równocześnie, w 2014 roku przypada XXV-lecie twórczości artystycznej Artystki.

W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.


PROJEKT KONCERTOWY „PRZEMYK AKUSTIK TRIO”
To kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć możemy Piotra Wojtanowskiego grającego na basie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej - Grzegorza Palkę. Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie. Dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących 
zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz, co za tym idzie, przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają,  że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.
 

PROJEKT VOLODIA powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego, którego jest dożywotnim wielbicielem. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty live p.t. „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album p.t. „To męski świat” – wyd. 2013 r.
 
Na płycie poza brawurowo zaaranżowanymi utworami takich wykonawców jak L. Cohen, T. Waits, Tiger Lillies pojawiły się własne kompozycje do twórczości A. Bursy, czy nieznanych, frywolnych wierszy W. Broniewskiego.

Projekt Volodia tworzy pięciu doświadczonych muzyków wywodzących się z różnych  korzeni muzycznych (rock, flamenco, jazz tradycyjny, piosenka literacka ) o urozmaiconym instrumentarium (gitara elektryczna, banjo, gitara flamenco, ukulele, akordeon, butelkofon oraz sekcja rytmiczna).
 
Trudno sklasyfikowany gatunek muzyczny, jaki prezentuje Projekt Volodia to różnorodność stylistyk czyli połączenie charakterystycznego słowiańskiego brzmienia z anglosaskim, folk-rockowym klimatem. Uniwersalność muzyki zespołu pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów Wysockiego pamiętających jego występy „na żywo”. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, mi.in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych.
 
W 2010 rok koncert zespołu w transmitowany był w radiowej Trójce ze studia im. A. Osieckiej.
 
Skład zespołu:
Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa, kontrabas elektryczny, gitara akustyczna
Bogdan Bińczak – akordeon, winofon, melodyka, instr. perkusyjne
Robert Gawron – banjo, gitara flamenco, ukulele
Piotr Rokitowski – gitara elektryczna
Jakub Persona – perkusja
www.projektvolodia.pl
https://www.facebook.com/projektvolodia 


PIOTR BAKAL  - bard, czyli śpiewający poeta i kompozytor. Jest również organizatorem koncertów i festiwali, tłumaczem, dziennikarzem, autorem audycji radiowych. Jest twórcą zaangażowanych songów i lirycznych ballad. W swoich tekstach mówi o sobie i otaczającym świecie. Miłość, wolność, przemijanie, afirmacja życia, krytyczny dystans do otaczającej rzeczywistości, zachwyt nad Naturą przeciwstawiony wszechobecnej żądzy pieniądza - to uniwersalne treści przekazywane prosto, dobrze rozpoznawalnym, ciepłym, miękkim, ale i męskim głosem. Jest autorem koncepcji i dyrektorem reaktywowanego w 1997 r. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej - OPPA (od 2006 roku o nazwie Międzynarodowy Festiwal Bardów). W 2000 r. był członkiem komisji artystycznej, scenarzystą i reżyserem koncertu "Debiuty" 37. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Kontynuuje działalność artystyczną jako autor, kompozytor i pieśniarz wykonując recitale autorskie i koncerty piosenki francuskiej. W 2002 nagrał swoją drugą płytę („Rozmnażanie zer”, wyd. - SLM „Ballada” i Polskie Radio), która ukazała się w styczniu 2003 r. Współpracował z Polskim Radiem przy wydaniu (2002) czterech płyt z okazji jubileuszu 45-lecia klubu „Hybrydy”. W 2008 wystąpił w Operze Leśnej w Sopocie w międzynarodowym koncercie „Sopot Bards Meeting”, a w 2009 na festiwalu „Ballads of Europe” w Niepołomicach. W listopadzie 2013 wydał swoją trzecią płytę autorską pt. "Od słowa do słowa" (wyd. SLM Ballada).

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Melodie nad Odrą: Wyjątkowe koncerty drugiego dnia 60. Jazzu [FOTO] Wrocław

Tradycja i nowoczesność na scenie jazzowej.

Niezwykły wieczór z Sealem: Koncert w Atlas Arenie w Łodzi [WIDEO]

Seal - wokalista, którego głos rozpoznawany jest na całym świecie, zawita do Polski jeszcze w tym roku.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!