Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Colours of Ostrava 2015. Kto zagra na Electronic Stage? [WIDEO]

2015-06-16

Nie od dziś wiadomo, że najlepszymi producentami muzyki elektronicznej są reprezentanci Czech, Niemiec i Francji. To właśnie oni zasilą szeregi tegorocznej edycji Colours of Ostrava i zagrają dla was na Electronic Stage. Wystąpią m.in. Danger, gwiazda techno Christian Loffler oraz Sons of Magdalene. Kto jeszcze?

Ile znacie zespołów, które przeszły brzmieniową ewolucję z post-rocka po żywą elektronikę, które zdobyły nagrodę Grammy, a pracuje z nimi ten sam producent co z Sigur Ros czy Franz Ferdinand? Vessels, bo o nich mowa, wydali w tym roku swój kolejny, długo oczekiwany album "Dilate", którego oczywiście posłuchamy podczas ich koncertu w Ostravie.

Colours of Ostrava. Do line-upu dołącza Bokka i Marika! [WIDEO] >>

W Ostravie zagra także Nathan Fake, który wywarł zasadniczy wpływ nie tylko na brytyjską scenę techno. Wywodzi się z labelu Border Community, a podobnie jak słynny James Holden, w tym roku założył własną wytwórnię. Pochodzący z Norfolk Brytyjczyk, przyciąga uwagę przede wszystkim niezaprzeczalną wszechstronnością i zdolnością do angażowania, wręcz hipnotyzowania słuchacza.

Kto jeszcze? SCNTST to prawdziwy niemiecki fenomen. Urodził się w 1993 roku, wspierany rodzicielskimi ambicjami, w dzieciństwie zasłynął grą na perkusji w kapeli swojego ojca. Kiedy podążając własną muzyczną ścieżką trafił na techno, wszystko stało się jasne. Całkiem samodzielnie nauczył się produkować muzykę, tworząc zupełnie wyjątkowe, fantastyczne brzmienia, opracowane własnymi metodami np. samplowaniem dźwięków przy użyciu starej kamery wideo.

Line-up zasilą także...

Oprócz tego swoje DJ-skie możliwości zaprezentują zespoły z Czech m.in. MGDLN, Deaths, Gagarin, Aid Kid, DIKOLSON, Monikino Kino i wielu, wielu innych.

Podczas 14 edycji festiwalu wystąpią m.in.: Bjork, Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, José González, The Cinematic Orchestra, Clean Bandit, Caribou, Swans, Dillon, Owen Pallett,  Klangkarussell, Caravan Palace, The Dumplings, Marika,  BOKKA, Kapela ze Wsi Warszawa i wiele, wiele innych zespołów.

Kiedy, gdzie i za ile

Koncerty odbędą się na terenie odnowionej kopalni Důl Hlubina (wyjątek to Clark, która zagra na Agrofert Fresh Stage oraz Danger, który wystąpi na ArcelorMittal Stage). Miejsce stanie się zarazem nową strefą afterparty. W piątek i sobotę koncerty potrwają do godz.  rano.

Colours of Ostrava
16-19 lipca 2015
Ostrava-Vítkovice, Czechy
Bilety: 365zł

Cena biletu obowiązująca od 1 czerwca do momentu rozpoczęcia festiwalu to 365 zł.ip/ew

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
BLOK PROMOWANY
WROCKfest - najlepsze koncerty we Wrocławiu
FB dlaMaturzysty.pl reklama