Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wrostja 2017: Irena Jun i Wiesław Komasa - Filozofia po Góralsku

Kiedy2017-10-18
GdzieINSTYTUT IM. JERZEGO GROTOWSKIEGO
ul. Rynek-Ratusz 27
Wrocław
Wrostja 2017: Irena Jun i Wiesław Komasa - Filozofia po Góralsku

„Filozofia po góralsku” wg księdza Józefa Tischnera jest spektaklem w którym występują Irena Jun i Wiesław Komasa. Przyjaciele i wielokrotni laureaci WROSTJA, przygotowali specjalną wersję spektaklu dla wrocławskiej publiczności.

Józef Tischner napisał jeden z najbardziej niezwykłych podręczników historii filozofii. Przepisał ją na język swoich góralskich przyjaciół i co więcej opowiedział tak, by stała się emanacją ludowej mądrości, niepozbawionej także humoru.
Ks. Józef Tischner twierdził, że na początku „wsedy byli górole”, a ci, których zwykło się uważać za Greków, to górale, co "udawali Greka", jak np. Jędrek Chmura z Pyzówki omyłkowo zwany Heraklitem z Efezu.

Fot:Krzysztof Zatycki



Zdjecie nr 1402549
Zdjecie nr 1402550
Zdjecie nr 1402551
Zdjecie nr 1402552
Zdjecie nr 1402553
Zdjecie nr 1402554
Zdjecie nr 1402555
Zdjecie nr 1402556
Zdjecie nr 1402557
Zdjecie nr 1402558
Zdjecie nr 1402559
Zdjecie nr 1402560
Zdjecie nr 1402561
Zdjecie nr 1402562
Zdjecie nr 1402563
Zdjecie nr 1402564
Zdjecie nr 1402565
Zdjecie nr 1402566
Zdjecie nr 1402567
Zdjecie nr 1402568
Zdjecie nr 1402569
Zdjecie nr 1402570
Zdjecie nr 1402571
Zdjecie nr 1402572
Zdjecie nr 1402573

Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Copyright © 2003-2017 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama