Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kenny Garrett

Kiedy2017-10-18
GdzieIMPART
Mazowiecka 17
Wrocław
Kenny Garrett

Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert jednego z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych.

Kenny Garrett z zespołem wystąpi 18 października w sali teatralnej B.F.Impart na koncercie promującym najnowszą płytę pt. Do Your Dance!

 

Kenny Garrett urodzony w Detroit to pięciokrotny laureat nagrody GRAMMY oraz nagrody GRAMMY 2010  jako członek zespołu Chick Corea & Johna McLaughlin z Five Peace Band.

Lista gwiazd z którymi współpracował zaczyna się od Duke Ellington Orchestra, Freddie Hubbard, Woody Shaw, Donald Byrd i Miles Davis, kończąc na współczesnych sławach takich jak Marcus Miller, Sting, MeShell Ndegeocello, Q-Tip i Cameo.

 

Saksofonista / kompozytor / aranżer, Kenny Garrett wraz z zespołem, grający tradycyjny jazz znany jest szerokiej publiczności jako nieobliczalny artysta, zachęcający uczestników koncertów do poderwania się z miejsc i uwolnienia swoich emocji. Czy to w Hiszpanii, gdzie człowiek z Kamerunu poderwał się i zaprezentował afrykański taniec, a następnie dołączył do niego młody breakdancer czy w Niemczech, gdy do tańca ruszył wyraźnie wyszkolony tancerz baletu. Improwizacyjne szaleństwo miało także miejsce w Polsce, gdzie jeden z widzów dosłownie skoczył z balkonu na scenę, aby móc zatańczyć!

 

Spektakl jest zawsze taki sam: duch muzyki przechodzi przez widza, a ruchy przychodzą naturalnie. To ten duch, którego Garrett był świadkiem grając na  scenach na całym świecie, który był inspiracją dla artysty i obecnie wypełnia Do Your Dance! - czwarty krążek saksofonisty wydany przez Mack Avenue Records.

 

"Spoglądam i patrzę na ludzi oczekujących na piosenki, przy których mogą się bawić i wyrażać siebie", potwierdza Garrett, dziewięciokrotny zwycięzca DownBeat's Reader's Poll for Alto Saxophonist of the Year.

 

Album "Do Your Dance! zainspirowany został przez publiczność, która podczas występów Kennego wstawała z ich miejsc i tańczyła w swoim rytmie. "Niektórzy niechętnie uczestniczą, ponieważ uważają, że inni są lepsi niż oni. Mówię im: Do your dance! Nie martw się tym, co robi druga osoba. Pozwól wszystkim spędzać czas i "Rób swój taniec!" 

 

Do Your Dance! to podróż przez rytmy z melodyjnego "Calypso Chant", kojący, zainspirowany Brazylią "Bossa", prowadzący do letniego ducha "Backyard Groove" i "Philly".

 

"To był wir," podsumowuje  Garrett. "Nagrania i koncerty są dla mnie niezwykle znaczące. Biorę ludzi na przejażdżkę, chcę przedstawić im moje wizje. Możemy zacząć od ładnych ballad, następnie dodać trochę intensywności, a potem możemy się bawić! Kiedy fani muzyki odejdą, mam nadzieję, że czują, że zabraliśmy ich w podróż. A kiedy wrócą do nas, bądź włożą płytę do odtwarzacza, mam nadzieję, że będą mieć jeszcze szersze spojrzenie na muzykę".

 

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie:

Kenny Garrett - sax

Nat Reeves - bass

Ronald Bruner - drums

Benito Gonzalez - piano

Rudy Bird - percussion

 

18.10.17 godz. 19.30 B.F.Impart, ul. Mazowiecka 17Copyright © 2003-2018 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama