Sztuka
Stan rozproszenia

Stan rozproszenia

  • 2016-06-23, , godzina 19:00, do 2016-07-01
  • wstęp wolny
  • Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, Wrocław

Opis

23 marca o godz. 19:00 w Instytucie Grotowskiego odbędzie się otwarcie wystawy Jerzego Olka „Stan rozproszenia”. Podczas otwarcia wprowadzenie zrobi prof. Leszek Maluga.

Jerzy Olek to animator ruchu fotografii ekspansywnej i medialnej (lata 70.) oraz fotografii elementarnej (lata 80.). Pomysłodawca i kurator wielu wystaw w Polsce i za granicą. Twórca galerii Foto-Medium-Art (1977), obecnie działającej w Krakowie. Od lat 70. członek zespołów redakcyjnych „Fotografii”, „European Photography”, „Projektu”, „Art Life”, „Arteonu” i „Artluku”. Od 1989 roku kurator Fotokonferencji Wschód-Zachód. Od 1999 roku dyrektor artystyczny festiwalu sztuki lAbiRynT w Kłodzku. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Gdańsku. Od 1991 roku realizuje autorską ideę „Bezwymiaru iluzji” poprzez multimedialne wystawy i publikacje. W ramach tego projektu zorganizował ponad 100 wystaw indywidualnych i dialogów artystycznych. Jerzy Olek tworzy obiekty, rozbudowane struktury wizualne i instalacje. Sztukę traktuje jako niekończący się proces, inspirowany konglomeratem wcześniejszych zdarzeń, a wyzwalany własnymi, nie do końca spełniającymi się doświadczeniami.

Mapa

Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w