Literatura
Żywa Biblioteka Wrocław

Żywa Biblioteka Wrocław

  • 2017-06-09, do 2017-06-10
  • wstęp wolny
  • Mediateka, pl. Teatralny 5, Wrocław

Opis

Żywa Biblioteka to metoda edukacyjna i międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka, który stosuje metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Podczas wydarzenia Żywe Książki – osoby stygmatyzowane w naszym społeczeństwie - zapraszają Czytelników do indywidualnych rozmów.

W zespole Żywej Biblioteki działa ponad 35 Żywych Książek, m.in. Ateista, Były Więzień, Były Narkoman, Osoba Homoseksualna, Osoba transseksualna, Osoba na wózku, Feministka, Katoliczka, Osoba Niewidząca, Osoba Niesłysząca, Osoba Ciemnoskóra, Osoba chora na schizofrenię, Hindus, Osoba Bezdzietna z wyboru, Muzułmanin, Muzułmanka, Ksiądz, Cyganka/Romka Rodzic Dziecka Niepełnosprawnego, Rosjanin, Singielka, Trzeźwiejący Alkoholik, Uchodźca, Wychowanka domu dziecka, Zakonnica, Żyd oraz 15 osobowa grupa nieocenionych wolontariuszy.    

Powstawanie społeczeństwa międzykulturowego to długotrwały i trudny proces. Tworzenie takiej wspólnoty wymaga zmian w sferach: postaw, umiejętności, świadomości. Zależy nam na działaniach prowadzących do zrozumienia odmiennych kultur, tolerancji i dialogu.

Celem spotkań podczas Żywej Biblioteki jest również kształtowanie wizerunku Wrocławia jako autentycznego miejsca spotkań, otwartego na drugiego człowieka. Doświadczenie ubiegłych lat pokazuje, że możemy liczyć na ponad 700 rozmów z Żywymi Książkami.

W dniach 9 - 10 czerwca w godz. 12.00- 20.00 zapraszamy do Mediateki [pl. Teatralny 5] na 30 minutową rozmowę z przedstawicielem/ką mniejszości kulturowej, etnicznej, religijnej, społecznej.


Mapa

Ostatnio czytane
Wojciech Mann napisał nową książkę
Wojciech Mann napisał nową książkę

"Kroniki Wariata z kraju i ze świata" - oto tytuł nowej książki Wojciecha Manna,

"Synonim zła" na półkach księgarni
"Synonim zła" na półkach księgarni

Pasjonująca historia emigranta z Polski na półkach księgarni od 25 października.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?