Literatura
"Z podszeptu muz" - spotkanie z Bogusławem Bednarkiem i Martinem Złotnickim

"Z podszeptu muz" - spotkanie z Bogusławem Bednarkiem i Martinem Złotnickim

  • 2017-04-23, , godzina 19:00
  • Wstęp wolny
  • Klub Pod Kolumnami, Wrocław

Opis

Słowa o "Słówkach", to tytuł kwietniowego spotkania z literacko-gitarowym duetem, który stanowią prof. Bogusław Bednarek oraz Martin Złotnicki. Tym razem wybitny orator oraz towarzyszący mu gitarzysta zabiorą nas w podróż po legendarnych "Słówkach" Tadeusza Żeleńskiego - Boya. Na spotkanie organizatorzy zapraszają w niedzielę 23 kwietnia do Klubu Pod Kolumnami.

Największym walorem "Słówek" jest, zgodnie z tytułem, mistrzowskie operowanie słowem. Boy żongluje wyrazami pospolitymi i finezyjnymi budując wyborny komizm i wysoce komunikatywny oraz plastyczny przekaz. "Słówka" nie tylko skrzą się dowcipem czy ekscytują frywolnością, ale przede wszystkim demonstrują szampański potencjał klarownego języka. Z podobnym talentem w zakresie oracji będą mieli okazję zetknąć się odbiorcy słów o "Słówkach" Bogusława Bednarka, na dwunastym spotkaniu cyklu "Z podszeptu muz". Prelegentowi, jak zwykle bez słów, celnymi dźwiękami gitary sekundować będzie niezawodny Martin Złotnicki.


Mapa

Ostatnio czytane
O maju 1968 i przegranych sprawach
O maju 1968 i przegranych sprawach

16 maja nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukażą się dwie książki - "Maj '68. Rewolta" i "W obronie przegranych spraw" Slavoja Żiżka.

Brak zdjęcia
Smutne kurwy Marqueza

Najnowsza i jednocześnie ostatnia książka Gabriela Garcii Marqueza - „Rzecz o mych smutnych dziwkach” (oryginalny tytuł to „Rzecz o mych smutnych kurwach”- przyp. M.P.) jest doskonałym podsumowaniem dotychczasowej twórczości kolumbijskiego pisarza.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?