Literatura

"Pamelo żegnaj" - spotkanie z Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską

  • 2017-04-26, , godzina 18:00
  • Empik Renoma, ul. Świdnicka 40, Wrocław

Opis

Już 26 kwietnia w salonie Empik Renoma we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z legendą polskiej muzyki rozrywkowej, wokalistką "Tercetu Egzotycznego" Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską. "Pamelo żegnaj" największy hit zaśpiewany przez Izabellę, sprzedał się w kilku milionach egzemplarzy a przebój wciąż nucą kolejne pokolenia fanów. Z okazji premiery książki "Pamelo żegnaj. Rozmowa z Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską z Tercetu Egzotycznego" piosenkarka spotka się z czytelnikami.

Izabella Skrybant-Dziewiątkowska – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Tercet Egzotyczny, związana z zespołem od początku jego istnienia, czyli od 1963 roku. Dla wielu Polaków była gwiazdą największego formatu, która mimo sławy, na zawsze pozostała sobą. Historia życia Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej to również pięćdziesiąt lat historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Zbigniew Dziewiątkowski założyciel „Tercetu Egzotycznego” to wielka miłość wokalistki, miłość, która - jak mówią - się nie zdarza. Razem z zespołem zwiedzili cały świat, grając na największych światowych scenach. Izabella śpiewając była wulkanem energii, na co dzień jednak została tą samą Izą z sąsiedztwa, którą wszyscy znali. Jedno jest pewne – „Tercet” nie istniałby bez Izabelli, a Izabella nie istniałaby bez niego.

Mapa

Ostatnio czytane
Autor"Ziarna prawdy" i "Gniewu" pisze nową książkę
Autor"Ziarna prawdy" i "Gniewu" pisze nową książkę

Nagrodzony Paszportem „Polityki” 2014 pisarz pracuje nad kolejną książką.

Najlepsze opowiadanie pod hasłem "Obiecaj". Oto nominowani
Najlepsze opowiadanie pod hasłem "Obiecaj". Oto nominowani

Poznaliśmy nazwiska nominowanych do nagrody głównej w konkursie na najlepsze opowiadanie pod hasłem "Obiecaj". Konkurs zorganizowano w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Konkurs Ziaja