Literatura
Mój wiek XX - spotkanie z profesorem Olgierdem Czernerem

Mój wiek XX - spotkanie z profesorem Olgierdem Czernerem

  • 2017-02-02, , godzina 17:00
  • Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5, Wrocław

Opis

Książka prof. Olgierda Czernera zatytułowana „Mój wiek XX” to obszerne i bogato ilustrowane zdjęciami wspomnienia pierwszego dyrektora i założyciela Muzeum Architektury we Wrocławiu. Profesor Czerner barwnie opisuje pierwsze chwile funkcjonowania nowej instytucji kultury, rozpoczynającej swą działalność jako Muzeum Architektury i Odbudowy, oddział Muzeum Miasta Wrocławia. Znajdziemy tu wspomnienia o pierwszych jej pracownikach, kłopotach z przystosowaniem średniowiecznego klasztoru i kościoła do pełnienia nowej wystawienniczej funkcji, pierwszych ekspozycjach oraz o przyjaźniach, które nierzadko przetrwały próbę czasu
i trwają do dziś.

Historia muzeum została przedstawiona na tle najważniejszych dla autora wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych, jakie ówcześnie działy się w Polsce, a zwłaszcza we Wrocławiu, oraz prywatnych refleksji i osobistych wspomnień. Szczególne miejsce w publikacji zajmują archiwalne fotografie i zachowane dokumenty ze zbiorów własnych Profesora oraz zbiorów Muzeum Architektury.

Mapa

Ostatnio czytane
Nadeszła Pora Reportażu
Nadeszła Pora Reportażu

Festiwal 4 PORY KSIĄŻKI otwiera ostatnią w tym roku,czwartą część - Porę Reportażu.To okazja by stanąć oko w oko z największymi twórcami gatunku

Jak trwoga to do bloga
Jak trwoga to do bloga

Książka "Jak trwoga to do bloga" jest zapisem korespondencji internetowej dwóch wybitnych postaci polskiej kultury - Magdy Umer i Andrzeja Poniedzielskiego.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?