Literatura
Mateusz Zielonka - MasterChef

Mateusz Zielonka - MasterChef

  • 2017-12-18, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • empik Renoma, ul. Świdnicka 40, Wrocław

Opis

Spotkanie ze zwycięzcą VI edycji programu "MasterChef", Mateuszem Zielonką z Wrocławia.

Mateusz Zielonka, zwany przez współzawodników oraz jury „Surferem”, oprócz prestiżowej i znanej w całej Polsce statuetki  otrzymał możliwość wydania swojej pierwszej, autorskich książki kucharskiej. „Kuchnia w stylu wolnym” na półkach księgarskich pojawi się już 13 grudnia.

Styl wolny, czyli freestyle, rozumiany jest przeze mnie jako szereg wyuczonych do perfekcji sztuczek używanych w dobrym stylu w odpowiednim czasie. Na snowboardzie znam setki trików, które przez lata szlifowałem, sprawiając, że teraz czuję się w jeździe bardzo swobodnie. W kuchni panuje dokładnie ta sama zasada. Gotując, ucząc się, smakując, dochodzimy do poziomu pozwalającego z łatwością komponować niezwykłe dania, starając się jednocześnie, by były w jak najlepszym stylu. Po wygranej w programie MasterChef uświadomiłem sobie, jak mało jeszcze o tej sztuce wiem. Mimo że gotuję, odkąd pamiętam, jestem teraz na początku swojej kulinarnej drogi, by gotować na pełnym freestyle’u - powiedział o kucharskiej pasji Mateusz.

Tegoroczny finalista zabierze Cię do świata fantastycznych smaków i egzotycznych kolorów. Koniecznie zajrzyj do środka! A gdy już zajrzysz… Trudno będzie Ci się oderwać od tych wszystkich przysmaków: Miętowej jagnięciny, Tortilli hiszpańskiej z batatów,  Tiramisu truskawkowego czy Miniserniczków brownie z solonym karmelem. Znajdziemy tam również przepisy na wiele dań jarskich oraz przysmaków kuchni portugalskiej z najświeższymi owocami morza! W kulinarnej podróży Mateusza towarzyszą mu pozostali uczestnicy programu prezentując kilka charakterystycznych dla ich ulubionych smaków dań.   

Ostatnio dodane
Ilona Witkowska
Ogłoszono nominacje do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2018

Wśród kandydatów znaleźli się m.in. Julia Fiedorczuk, Marta Podgórnik i Linn Hansén. Poznaj pozostałe nominacje!

Andrzej Franaszek
Znamy program 3. Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie imprezy są spotkania z pisarzami, dyskusje, koncerty i improwizacje teatralne.

Kupony i kody rabatowe