Zmień miasto
Literatura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Żywa Biblioteka Wrocław

Kiedy2017-06-09
Do kiedy2017-06-10
Za ilewstęp wolny
GdzieMediateka, pl. Teatralny 5
Wrocław
Żywa Biblioteka Wrocław

Żywa Biblioteka to metoda edukacyjna i międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka, który stosuje metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Podczas wydarzenia Żywe Książki – osoby stygmatyzowane w naszym społeczeństwie - zapraszają Czytelników do indywidualnych rozmów.

W zespole Żywej Biblioteki działa ponad 35 Żywych Książek, m.in. Ateista, Były Więzień, Były Narkoman, Osoba Homoseksualna, Osoba transseksualna, Osoba na wózku, Feministka, Katoliczka, Osoba Niewidząca, Osoba Niesłysząca, Osoba Ciemnoskóra, Osoba chora na schizofrenię, Hindus, Osoba Bezdzietna z wyboru, Muzułmanin, Muzułmanka, Ksiądz, Cyganka/Romka Rodzic Dziecka Niepełnosprawnego, Rosjanin, Singielka, Trzeźwiejący Alkoholik, Uchodźca, Wychowanka domu dziecka, Zakonnica, Żyd oraz 15 osobowa grupa nieocenionych wolontariuszy.    

Powstawanie społeczeństwa międzykulturowego to długotrwały i trudny proces. Tworzenie takiej wspólnoty wymaga zmian w sferach: postaw, umiejętności, świadomości. Zależy nam na działaniach prowadzących do zrozumienia odmiennych kultur, tolerancji i dialogu.

Celem spotkań podczas Żywej Biblioteki jest również kształtowanie wizerunku Wrocławia jako autentycznego miejsca spotkań, otwartego na drugiego człowieka. Doświadczenie ubiegłych lat pokazuje, że możemy liczyć na ponad 700 rozmów z Żywymi Książkami.

W dniach 9 - 10 czerwca w godz. 12.00- 20.00 zapraszamy do Mediateki [pl. Teatralny 5] na 30 minutową rozmowę z przedstawicielem/ką mniejszości kulturowej, etnicznej, religijnej, społecznej.


FB dlaMaturzysty.pl reklama