Zmień miasto
Literatura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Spotkanie z Bogusławem Bednarkiem i Martinem Złotnickim

Kiedy2017-03-25 godzina 19:00
Za ilewstęp wolny
GdzieKlub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21
Wrocław
Spotkanie z Bogusławem Bednarkiem i Martinem Złotnickim

Podczas 11 spotkania w cyklu "Z podszeptu muz" literacko-muzyczny duet, który tworzą Bogusław Bednarek i Martin Złotnicki, zabierze nas w podróż po "Wyspie skarbów" Roberta Louisa Stevensona. O poszukiwaczach skarbów Bogusław Bednarek opowie w sobotę 25 marca o godz. 19:00 we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami, na gitarze akompaniował mu będzie Martin Złotnicki. Wstęp wolny.

Bogusław Bednarek to żywa legenda Wrocławia.
Jest wykładowcą uniwersyteckim, autorem dzieła „Epos europejski” i rozlicznych tekstów ze skłonnością do kuriozów jak: "Literackie obrazy tortur", "O profanacji ludzkich zwłok i grobów", "Przyczynek do sympozjologii", O szkodliwości "Kaczki-dziwaczki", "Węże, kolubryny, bazyliszki, kartany", "Dziwne biblioteki, księgi i książki". Stylowy wizerunek jegomościa w kapeluszu, w prochowcu, z cygaretką - ciepło kojarzy się też bywalcom wszelkich spotkań literackich. Sławę zawdzięcza przede wszystkim znakomitemu programowi telewizyjnemu z lat 90 „Labirynty Kultury”, którego jest współtwórcą i głównym aktorem.

Martin Złotnicki zalicza się do najznamienitszych gitarzystów klasycznych oraz flamenco.  Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej doskonalił kunszt pod okiem hiszpańskich gitarzystów w  Walencji. Poza Polską koncertuje również w Hiszpanii, Portugalii, Francji i Niemczech. Talent, nieodmiennie odzianego w czerń, muzyka a również kompozytora cechuje wirtuozeria ujawniająca wszechstronny potencjał gitary klasycznej, połączona z kapryśną fantazją rytmiczno-melodyczną i finezyjną giętkością dynamicznego kształtowania frazy muzycznej.

FB dlaMaturzysty.pl reklama