Z kulinarnego bloga - Kobieta

Czas to pieniądz i "dobra kawa"

2015-08-06 14:02:42 | Wrocław

W zakamarkach Nadodrza we Wrocławiu można natknąć się na ciekawe miejsca, z dala od zgiełku miasta. Jednym z nich jest Panato Cafe, gdzie możemy zrelaksować się przy dobrej kawie i ciastku. Tutaj poczujecie się jak w domu. Możecie częstować się do woli łakociami, pożyczyć książkę z mini-biblioteczki albo zaprosić innych gości do zagrania w jedną z dostępnych gier planszowych.

Jak to działa?

W Panato Cafe płaci się nie za to, co zamówimy, ale za czas spędzony w kawiarni. Minimalny pobyt wynosi 15 minut. Minuta kosztuje 25gr przez pierwsze pół godziny, a potem cena spada. 45 minut to wydatek około 10zł, a cały dzień można tu spędzić za 35zł. Jednak to nie liczby najlepiej opisują ten lokal. Atmosferę tego miejsca tworzą ludzie, którzy je założyli.

Potrzeba matką wynalazków

Artyści, specjaliści od marketingu, promocji i projektanci wnętrz wspólnie tworzą to miejsce, które jest ich pracownią i odskocznią od przeciętności. Razem z przyjaciółmi, własnym sumptem odremontowali lokal w kamienicy przy ulicy Jedności Narodowej. Nie mogli znaleźć idealnego miejsca pracy, więc sami je sobie zorganizowali. Potem do przedsięwzięcia zaprosili innych, aby podzielić się z nimi pozytywną energią. Dziś Panato jest już rozpoznawalne na mapie Wrocławia jako kreatywna przestrzeń dla każdego, kto jej potrzebuje.

Nie tylko kawa

Kawiarnia to tylko jedna z działalności oddolnej spółdzielni Panato. W jej skład wchodzą również pracownie: sitodruku, szycia, druku 3D, warsztatowa oraz pracownia kreacji. Odbywają się tu wszelkiego rodzaju warsztaty. Jednego dnia można nauczyć się, co można zrobić z betonu, żeby następnego skosztować zaparzanej alternatywną metodą kawy na tak zwanym cuppingu. Właściciele są otwarci na wszelkiego rodzaju inicjatywy, co skutkuje tym, że w Panato ciągle coś się dzieje.

Justyna Kocur
fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: panato, panato cafe, przestrzeń kreatywna wrocław, gdzie na kawę wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Choco Cafe na Wiślnej
Choco Cafe na Wiślnej

Gdyby się tak zastanowić, to naprawdę nie ma wiele miejsc ze śniadaniem wartych polecenia.

Zobacz także
Kuchenne triki, które ułatwią gotowanie!
Kuchenne triki, które ułatwią gotowanie!

Lifehacki do wykorzystania w kuchni.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Domowe sposoby na pozbycie się przykrego zapachu z lodówki.

Najlepsze pasty kanapkowe, które zrobicie same - na słodko i słono!
Najlepsze pasty kanapkowe, które zrobicie same - na słodko i słono!

Poznaj smarowidła kanapkowe, które można jeść bez końca.

Ostatnio czytane
Choco Cafe na Wiślnej
Choco Cafe na Wiślnej

Gdyby się tak zastanowić, to naprawdę nie ma wiele miejsc ze śniadaniem wartych polecenia.

Popularne
Tureckie słodycze,  które dostaniesz w Polsce
Tureckie słodycze, które dostaniesz w Polsce

Nie musisz wcale wyjechać do Turcji, by spróbować orientalnych słodyczy.

Konkurs Ziaja