Kino
Moonlight - przedpremiera w DCF

Moonlight - przedpremiera w DCF

  • 2017-02-11, , godzina 20:30
  • 18 i 21 zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

W sobotę 11 lutego zapraszamy o godzinie 20.30 do DCF-u na drugi przedpremierowy pokaz „Moonlight”, nominowanego do ośmiu Oscarów dramatu w reżyserii Barry’ego Jenkinsa. Bilety w ceni: 18 i 21 zł.

„Moonlight” to opowieść o młodym chłopaku dorastającym w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Miami. Wrażliwy, szukający własnej tożsamości płciowej Chiron każdego dnia styka się z przemocą, biedą i handlem narkotykami. Burzliwy jest też jego związek z matką (Naomi Harris), od lat walczącą z narkotykowym nałogiem. Dla Chirona oparciem jest Juan (Mahershala Ali), lokalny diler, którego czysty dom, gdzie zawsze czeka gorący obiad, staje się dla chłopaka bezpieczną przystanią. Chiron zaczyna w Juanie dostrzegać ojca, którego nigdy nie poznał.

Nagrodzony Złotym Globem dla najlepszego filmu (dramatu) „Moonlight” zdobył osiem nominacji do Oscarów, co czyni go jednym z głównym faworytów 89. gali wręczenia Nagród Akademii. Barry Jenkins będzie walczyć o statuetkę Złotego Rycerza dla najlepszego reżysera i za najlepszy scenariusz adaptowany. Szanse na Oscary w kategoriach aktorskich mają Mahershala Ali i Naomie Harris. "Moonlight" powalczy też o nagrodę w najważniejszej kategorii - dla najlepszego filmu. Przed galą oscarową na "Moonlight" mogą też spaść laury od krytyków brytyjskich - obraz otrzymał cztery nominacje do nagród BAFTA.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Samotność kosmonautki (Grawitacja - recenzja)
Samotność kosmonautki (Grawitacja - recenzja)

Uwierzcie hype'owi na "Grawitację". Od dawna nie było w kinie większej pochwały człowieczeństwa.

Makabryczny "Domek w lesie 3D" - zobacz zwiastun
Makabryczny "Domek w lesie 3D" - zobacz zwiastun

Film opowiada o grupie młodzieży, która zostaje zaproszona przez dwóch mężczyzn do domku w lesie. Nieoczekiwanie miejsce okazuje się makabryczną pułapką, z której ucieczka graniczy z cudem.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

"Jesteś Bogiem" online
"Jesteś Bogiem" online

„Jesteś Bogiem” to oczekiwany od ponad dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

Konkurs Ziaja