Kino
Filmowy Klub Seniorów: Zakochany Goethe

Filmowy Klub Seniorów: Zakochany Goethe

  • 2017-09-19, , godzina 12:00
  • 11zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Historia miłości klasyka literatury, która zainspirowała go do napisania "Cierpień młodego Wertera". Biografia Goethego, wielowątkowa, skomplikowana i mroczna, została tu sprowadzona głównie do miłosnej historii z awanturniczym rodowodem. Film obejrzymy w ramach cyklu Filmowy Klub Seniorów we wtorek 19 września o godz. 12.00. Bilety: 11 zł. 

Szekspir, Molier, Austen, a teraz Goethe. Ekranowa miłość tak bardzo pochłania klasyków literatury, że można mówić właściwie o nowym melodramatycznym podgatunku. Johan Wolfgang von Goethe to jeden z najbardziej znanych pisarzy doby romantyzmu. "Zakochany Goethe" to historia jego miłości, która zainspirowała go do napisania "Cierpień młodego Wertera". Biografia Goethego, wielowątkowa, skomplikowana i mroczna, została tu sprowadzona głównie do miłosnej historii z awanturniczym rodowodem. Młody Goethe na polecenie ojca wyjeżdża na prowincję, by uzupełnić prawnicze wykształcenie i traci w ten sposób finansowe wsparcie dla swojej twórczości. Niespodziewanie znajduje tam miłość, ale wraz z nią ogrom komplikacji i cierpień. Czy to właśnie „cierpienia młodego Wertera”?

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End
Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End

W dniach 19-21 października, w Rzeszownie, odbędzie się już po raz czwarty Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End Rzeszów 2006.

Lekarz drzew przyjmie w „Dworcoffym”
Lekarz drzew przyjmie w „Dworcoffym” Wrocław

W piątek o godz. 21 w kinie „Dworcoffym" odbędzie się pokaz „Lekarza drzew", offowego filmu powstałego pod okiem jak najbardziej mainstreamowego reżysera J.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.

Polecamy