Kino
Filmowy Klub Seniorów: Wielki Gatsby

Filmowy Klub Seniorów: Wielki Gatsby

  • 2017-07-18, , godzina 12:00
  • 10zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Niezwykła kreacja Leonarda Di Caprio umieszczona w realiach Nowego Jorku z lat 20. Piękne kostiumy i rzetelnie wykonana scenografia doczekały się dwóch Oscarów w 2014 roku. Zapraszamy na pokaz we wtorek 18 lipca o godz. 12.00 w ramach cyklu Filmowy Klub Seniorów.

Adaptacja klasycznej powieści F.Scott Fitzgeralda, nazywanego kronikarzem epoki jazzu, opowiada o niespełnionej miłości parweniusza do kobiety z wyższej sfery. Młody makler giełdowy, Nick Carraway (grany przez Tobey’ego Maguire’a) przybywa do Nowego Jorku i zamieszkuje blisko milionera Jay'a Gatsby'ego (granego przez Leonardo DiCaprio). Mężczyzna jest zafascynowany Gatsbym i jego wystawnym stylem życia. Wkrótce dowiaduje się, że milioner jest od lat zakochany w Daisy, która czuje się nieszczęśliwa w swoim małżeństwie. Młody makler staje się świadkiem obsesji swoich przyjaciół i niszczonych przez pogoń za pieniędzmi marzeń. Okazuje się, że cena spełnienia amerykańskiego snu jest bardzo wysoka.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
I jaja, i tropiki
I jaja, i tropiki

„Jaja w tropikach" to jedno z najbardziej pozytywnych zaskoczeń, jakie ostatnio spotkało mnie w kinie. Nazwisko Stillera wśród twórców zawsze przyprawia mnie o niepewność. Tym razem jednak komik pokazał, że jest filmowcem wszechstronnym, który nie boi się ciekawych wyzwań.

"Kevin sam w domu" tym razem w listopadzie
"Kevin sam w domu" tym razem w listopadzie

W święta nie zobaczymy "Kevina samego w domu". Produkcja pojawi się natomiast na antenie Polsatu 23 listopada.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.

Konkurs Ziaja