Kino
Filmowy Klub Seniorów: Piknik z niedźwiedziami

Filmowy Klub Seniorów: Piknik z niedźwiedziami

  • 2017-02-14, , godzina 12:00
  • 10zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Widzów Filmowego Klubu Seniorów zapraszamy 14 lutego na komedię obyczajową w reżyserii Kena Kwapisa „Piknik z niedźwiedziami”. Autem produkcji są doskonałe aktorstwo Roberta Redforda i Nicka Nolte, ciepły humor oraz wspaniałe krajobrazy Appalachów. Początek seansu o godzinie 12.00. Bilety kosztują 10 zł. 

Pisarz Bill Bryson (Redford) ma coraz większą świadomość, że otacza go smuga cienia.  Wcale jednak nie zamierza rezygnować z pełni życia na emeryturze! Wbrew żonie (Emma Thompson) postanawia odbyć wielką pieszą wyprawę szlakiem gór Appalachów. Przed nim – bagatela! – 2200 km wędrówki. Bill nie zamierza jednak przebyć ich w pojedynkę. Jego towarzyszem będzie dawny przyjaciel Katz, niegdyś niepoprawny łamacz serc niewieścich, dla którego wyprawa będzie sposobem na ukrycie się przed wierzycielami.

Dwóch przyjaciół, których łączy wiele, ale dzieli jeszcze więcej, na szlaku dowie się, że każdy inaczej postrzega, czym dla niego jest „przygoda”. Pokrzepiająca produkcja, kolejna już w ostatnich latach (po „Wszystko za życie” i „Dzikiej drodze”), w której górska wędrówka to metafora podróży wgłąb siebie. Doskonałe kreacje nestorów amerykańskiego kina: Roberta Redforda i Nicka Nolte. Autorem scenariusza jest Michael Arndt, laureat Oscara za skrypt do „Małej miss”, nominowany też za pracę przy „Toy Story 3”.

Mapa

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Będzie kinowy prequel "Luthera"
Będzie kinowy prequel "Luthera"

Od jakiegoś czasu krążą plotki o planach przeniesienia popularnego serialu "Luther" na duży ekran. Wiadomo już na ten temat nieco więcej.

Maraton z horrorami na Halloween w Heliosie
Maraton z horrorami na Halloween w Heliosie

Taka dawka mroku i strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.

Polecamy