Kino
Filmowy Klub Seniorów: Chocolat

Filmowy Klub Seniorów: Chocolat

  • 2017-03-21, , godzina 12:00
  • 10zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Omar Sy, gwiazdor przebojowych „Nietykalnych”, w filmowej biografii Rafaela Padilli, pierwszego czarnoskórego, który stał się wielką gwiazdą francuskiego showbiznesu.  „Chocolat” Roschdy'ego Zema w Filmowym Klubie Seniorów 21 marca o 12.00. Wstęp: 10 zł. 

Historia klauna Chocolata to jeden z tych scenariuszy, który napisało samo życie, wymykający się wyobraźni filmowych scenarzystów. Rafael Padilla (Sy) przyszedł na świat na Kubie w 1860 roku. Gdy miał 10 lat sprzedano go w niewolę do Bilbao. Jako nastolatek uciekł do Francji, gdzie zaczął pracę w cyrku. Jego olbrzymią vis comica dostrzegł angielski klaun Tony Grice i wziął na swojego ucznia. Dopiero partnerstwo z George’em Fooititem (James Thieree) sprawiło, że Chocolat, bo taki pseudonim artystyczny przyjął Padilla, stał się prawdziwą gwiazdą cyrku końca XIX wieku. Wymyślone przez duet skecze, z  „Pająkiem” na czele, weszły do klasyki cyrkowej komedii i są grane do dziś przez klaunów na całym świecie. Zmarły w 1917 roku Chocolat wspominany jest jako pierwszy czarnoskóry artysta estrady, który we Francji stał się prawdziwym bożyszczem tłumów.

 

Mapa

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Zobacz wywiad z reżyserem i aktorami filmu "Smoleńsk" [WIDEO]
Zobacz wywiad z reżyserem i aktorami filmu "Smoleńsk" [WIDEO]

Ten film jest moim najbardziej osobistym filmem - mówi Antoni Krauze.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.