Kino
Dyskusyjny Klub Filmowy: Witajcie w Norwegii!

Dyskusyjny Klub Filmowy: Witajcie w Norwegii!

  • 2018-01-15, , godzina 20:00
  • 11zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

W poniedziałek 15 stycznia Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na „Witajcie w Norwegii!”, czyli błyskotliwą czarną komedię, przełamującą społeczne tabu. Reżyser i scenarzysta Rune Denstad Langlo zabiera widza w podróż do Norwegii i pokazuje kraj z nieco innej strony, niż ta znana dotychczas. Seans o godz. 20:00. Bilety w cenie 11 zł.

Primus (Anders Baasmo Christiansen) postanawia ze swojego podupadającego górskiego hotelu stworzyć ośrodek dla uchodźców. Ma nadzieję, że dzięki rządowemu dofinansowaniu uda mu się naprawdę dobrze zarobić na nowym biznesie. Przyjmuje więc 50-osobową grupę, mocno zróżnicowaną narodowo i religijnie, do niewyremontowanego jeszcze budynku. Wówczas zaczynają się problemy - nie tylko z przybyszami, którzy stanowią zbieraninę osobowości i oczekiwań, ale także z urzędnikami oraz nie do końca zadowoloną z pomysłu Primusa żoną. Reżyser stworzył film pozbawiony konwenansów i dzięki temu autentyczny. 

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Captain Marvel
Brie Larson szykuje się do roli "Captain Marvel"

Aktorka odwiedziła nawet bazę wojskową.

"Bogowie"
Najlepsze filmy o lekarzach

Produkcje oparte na niezwykłych historiach znanych lekarzy nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Zobacz, które wypadają najlepiej!