Kino
Dyskusyjny Klub Filmowy: Chwała dziwkom

Dyskusyjny Klub Filmowy: Chwała dziwkom

  • 2017-04-24, , godzina 20:00
  • 10zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

24 kwietnia w Dyskusyjnym Klubie Filmowym ostatni z seansów, w ramach których przypominaliśmy naszym widzom dzieła jednego z najwybitniejszych dokumentalistów ostatnich lat – Michaela Glawoggera. Na „Chwała dziwkom” zapraszamy 24 kwietnia o 20.00. Bilety: 10 zł. 

Ostatni film dokumentalny, który Glawogger zrealizował samodzielnie przed śmiercią (po „Chwale…” pracował jeszcze przy zbiorowym projekcie „60 Seconds of Solitude in Year Zero”). Trzy kraje, trzy języki, trzy religie i jedna, najstarsza, profesja – prostytucja. W Bangkoku w Tajlandii prostytutki czekają na klientów za szklanymi weneckimi lustrami, w których zalotnie przeglądają się, ale nie widzą, kto je ogląda. Wdzięczą się, jakby brały udział w konkursie na miss prostytutek. W Faridpurze w Bangladeszu mężczyźni udają się do brudnych slumsów, gdzie kobiety lekkich obyczajów realizują ich seksualne marzenia za niewielką opłatą. Z kolei w Reynosie w Meksyku prostytutki modlą się do Świętej Pani Śmierci, aby ta uchroniła je od nieszczęść i zguby.

Mapa

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Hollywoodzkie ciacha walczą o fotel prezydenta
Hollywoodzkie ciacha walczą o fotel prezydenta

Najwięksi przystojniacy Hollywood - włączą się do walki o fotel prezydencki USA

Maczeta zabija. Znamy datę polskiej premiery!
Maczeta zabija. Znamy datę polskiej premiery!

Meksykański supertwardziel Maczeta Cortez (Danny Trejo) zostaje zwerbowany przez prezydenta USA, który powierza mu misję namierzenia i powstrzymania Luthera Voza - bezwzględnego handlarza bronią, szykującego ekspansję w kosmos.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.