Kino
Dyskusyjny Klub Filmowy: Ana, mon amour

Dyskusyjny Klub Filmowy: Ana, mon amour

  • 2017-10-16, , godzina 20:00
  • 11zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

6 października o godz. 20:00 DCF w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego zaprasza na przedpremierowy pokaz „Ana, mon amour” w reżyserii Cãlina Petera Netzera.  Film został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu Berlinale. Bilety 11 zł.

Ana (Diana Cavallioti) i Toma (Mircea Postelnicu) poznają się na studiach. Od razu zakochują się w sobie i oboje mają poczucie, iż łączy ich coś szczególnego i są sobie nawzajem bardzo potrzebni. Ana jest cierpiącą na ataki paniki dziewczyną o trudnej i skomplikowanej historii rodzinnej. Toma jest nie tylko zaszokowany, ale jednocześnie niezwykle zafascynowany zaburzeniami psychicznymi partnerki. Otacza ją opieką, wspiera, zabiera do kolejnych lekarzy, jednak jej słabość wydaje się dodawać mu siły. Para zaczyna izolować się od rodziny i przyjaciół. Poważnym testem dla ich związku będzie ciąża Any oraz rozpoczęta przez nią w związku z tym terapia. Leczenie przynosi skutki, dziewczyna  zmienia się i staje silniejsza, jednak wówczas świat Tomy zaczyna chwiać się w posadach. Reżyser zbudował film w oparciu o strukturę seansu terapeutycznego, a ciąg przyczynowo-skutkowy został tu zastąpiony przez logikę skojarzeń.    

Mapa

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Poznaj obsadę filmu biograficznego "Steve Jobs"
Poznaj obsadę filmu biograficznego "Steve Jobs"

Wytwórnia Universal Pictures ogłosiła listę aktorów, którzy wystąpią w filmie Danny’ego Boyla „Steve Jobs”.

Selma w cyklu Kocham Kino w Multikinie
Selma w cyklu Kocham Kino w Multikinie

Wielkie idee, charyzmatyczni bohaterowie i wciągająca historia. Na przedpremierowe pokazy filmu Selma zaprasza Grażyna Torbicka w swoim cyklu Kocham Kino w Multikinie. Projekcje już 30. marca o godzinie 19:00.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.

Konkurs Ziaja
Polecamy