Kino
Bohosiewicz, Nowicki i Podleska w CeTA

Bohosiewicz, Nowicki i Podleska w CeTA

  • 2017-10-15, do 2017-10-17
  • Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, ul. Wystawowa 1, Wrocław

Opis

Jak co roku, w październiku do Centrum Technologii Audiowizualnych zawitają gwiazdy polskiego kina w ramach Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. W CeTA odbędą się wydarzenia towarzyszące festiwalowi – recitale Soni Bohosiewicz i Jana Nowickiego oraz monodram Krystyny Podleskiej.

6 edycja Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, podobnie jak poprzednie odsłony, obfitować będzie w pokazy filmowe oraz spotkania z aktorami i twórcami polskiego kina. Do Wrocławia przyjadą m.in. Anna Dymna, Olgierd Łukaszewicz, Anna Dereszowska, Joanna Brodzik, Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz.

W Centrum Technologii Audiowizualnych, w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego, ponownie odbędą się wydarzenia towarzyszące festiwalowi. 15 października 2017 r. o godz. 18.00 z recitalem wystąpi Jan Nowicki. Spektakl „Lwowska tęsknota” oparty jest na tekstach Mariana Hemara – poety, satyryka, twórcy kabaretowego i autora tekstów piosenek. 16 października 2017 r. (godz. 18.00) studio filmowe CeTA wypełnią z kolei utwory Marilyn Monroe, a także piosenki z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. „10 sekretów Marilyn Monroe” to wyjątkowy recital w wykonaniu Soni Bohosiewicz – jednej z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia.  17 października 2017 r. również o godz. 18.00 zapraszamy na monodram „Mój boski rozwód” w wykonaniu Krystyny Podleskiej, znanej z roli Oli, dziewczyny prezesa Ochódzkiego z „Misia” Stanisława Barei. Pełen humoru spektakl, wyreżyserowany przez Jerzego Gruzę, powstał w oparciu o tekst dramatopisarki irlandzkiej Geraldine Aron.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc należy wcześniej odebrać bezpłatną wejściówkę na portierni CeTA (ul. Wystawowa 1, Wrocław).

Mapa

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
GranatowyPrawieCzarny
GranatowyPrawieCzarny

GranatowyPrawieCzarny to stan umysłu, to niepewna przyszłość, to kolor: kolor, który nie zawsze rozpoznajemy i który zmienia się w zależności od światła, otoczenia...

Zobacz pary aktorów, które poznały się na planie
Zobacz pary aktorów, które poznały się na planie

Praca na planie łączy ludzi? Które z tych par nadal są razem, a dla których uczucie z planu okazało się przelotnym romansem?

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.

Konkurs Ziaja
Polecamy