Kino
Akademia Dokumentalna: Citizen Four

Akademia Dokumentalna: Citizen Four

  • 2017-05-22, , godzina 17:00
  • 15zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Długo oczekiwany obraz Laury Poitras o największym skandalu politycznym naszych czasów objawiony światu z pierwszej ręki. Trzecia część trylogii filmowej o Ameryce po 9/11 (poprzednie filmy to „Mój kraj, mój kraj” i „Przysięga”). Zapraszamy 22 maja o godz. 17.00. Bilety: 15 zł. 

Reżyserka pracowała nad filmem od kilku lat, gdy w styczniu 2013 roku otrzymała serię kodowanych e-maili od anonimowego źródła określającego siebie mianem „Citizen Four”. Ich autor pisał, że ma dowody na nielegalne podsłuchy na wielką skalę prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) we współpracy z wieloma zagranicznymi służbami. Pięć miesięcy później Poitras poleciała do Hongkongu z dziennikarzami z „Guardiana”: Glennem Greenwaldem i Ewenem MacAskilllem. Sfilmowali tam rozmowy z mężczyzną, którego świat poznał później jako Edwarda Snowdena. Ten pesymistyczny thriller dokumentalny odkrywa, że żyjemy w czasach przypominjących świat opisany przez Orwella. Czy godzimy się na życie pod kontrolą, która nie zna granic? Czy jesteśmy zainteresowani walką o swoją prywatność? 

Mapa

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Nowy Kapitan Ameryka - trailer (WIDEO)
Nowy Kapitan Ameryka - trailer (WIDEO)

Akcja filmu "Captain America: Zimowy żołnierz" będzie rozgrywać się we współczesności, po wydarzeniach z "Avengers". W roli tytułowej ponownie wystąpi Chris Evans.

Aktorzy, którzy zmarli w trakcie kręcenia filmu
Aktorzy, którzy zmarli w trakcie kręcenia filmu

Śmierć aktora w trakcie kręcenia filmu to nie tylko tragedia ale i niezwykle trudne zadanie dla jego twórców. Zobacz, które produkcje zostały pozbawione swoich głównych ogniw i jak rozwiązano te sytuacje.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.