Kino
14. Millennium Docs Against Gravity

14. Millennium Docs Against Gravity

  • 2017-05-12, do 2017-05-21
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

W dniach 12-21 maja w Dolnośląskim Centrum Filmowym pokazy w ramach 14. edycji Festiwalu Filmów Dokumentalnych Docs Against Gravity – wyjątkowa okazja, aby zobaczyć najlepsze produkcje non-fiction z ostatnich lat.

Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największe święto kina dokumentalnego w Polsce. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz czternasty. Organizatorzy zapraszają na filmową podróż dookoła świata i do wnętrza nas samych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji imprezy - ODERWIJ SIĘ! - zachęca do tego, aby uwolnić się od przyzwyczajeń i stereotypów oraz otworzyć się na świat pokazywany przez autorów kina dokumentalnego. W ramach festiwalu, odbywającego się jednocześnie w pięciu miastach Polski, pokazanych zostanie 140 produkcji gatunku non-fiction - dzieła zarówno uznanych (Urlich Seidl, Siergiej Loznitsa, Michael Glawogger), jak i początkujących twórców. Niezależnie od tego, jaki temat będą poruszać, na pewno zagwarantują widzom jedno - masę emocji. Ponownie wręczona zostanie nagroda Grand Prix Dolnego Śląska, którą przyzna Jury w składzie: Konrad Imiela, Robert Gonera i Agnieszka Wolny-Hamkało.

Mapa

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Nowy Kapitan Ameryka - trailer (WIDEO)
Nowy Kapitan Ameryka - trailer (WIDEO)

Akcja filmu "Captain America: Zimowy żołnierz" będzie rozgrywać się we współczesności, po wydarzeniach z "Avengers". W roli tytułowej ponownie wystąpi Chris Evans.

Aktorzy, którzy zmarli w trakcie kręcenia filmu
Aktorzy, którzy zmarli w trakcie kręcenia filmu

Śmierć aktora w trakcie kręcenia filmu to nie tylko tragedia ale i niezwykle trudne zadanie dla jego twórców. Zobacz, które produkcje zostały pozbawione swoich głównych ogniw i jak rozwiązano te sytuacje.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.