Dzieje się - Kino

We Wrocławiu startuje Festiwal Filmów Optymistycznych

2017-10-03 11:39:34 | Wrocław

Bezpłatne projekcje blisko 40 filmów, warsztaty scenopisarskie, wernisaże wystaw, spotkania z twórcami, aktorami i reżyserami oraz gala finałowa z wręczeniem nagród i towarzyszący jej koncert, tak w skrócie można opisać 15. DSW Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych, który już od środy 4 października startuje w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Festiwal potrwa do 9 października. Przez cztery najbliższe dni DSW stanie się miejscem spotkań twórców, aktorów, reżyserów, miłośników i amatorów kina i przede wszystkim widzów. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

DSW Happy End Festiwal Filmów OptymistycznychDSW Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych jest jedyną imprezą kinową w Polsce, do której filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Są to zarówno filmy fabularne, dokumentalne, profesjonalne, studenckie, amatorskie, a także niezależne. Warunek jest jeden: muszą być optymistyczne.

Jakie filmy będzie można zobaczyć?

W tegorocznej edycji festiwalu 24 filmy wezmą udział w konkursie, w którym o nagrodach zadecyduje specjalnie powołane Jury oraz publiczność. Nagrodami Festiwalu są statuetki Złotych Ryb, które zaprojektował artysta ormiańskiego pochodzenia Vahan Bego, który przez wiele lat tworzył swoje prace we Wrocławiu. W związku z tym, że to piętnasta edycja Festiwalu, organizatorzy przygotowali pokazy specjalne nagrodzonych filmów w poprzednich edycjach. Zostaną zaprezentowane m.in. filmy z pierwszego Happy Endu, w tym kultowa niezależna „Bolączka sobotniej nocy” w reżyserii Dominika Matwiejczyka. Projekcjom filmowym towarzyszyć będą spotkania z twórcami. To doskonała okazj, aby szerzej porozmawiać o filmach.

Pierwszy dzień festiwalu: warsztaty scenopisarskie, filmy i dwa wernisaże!


DSW Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych oficjalnie rozpocznie się w środę 4 października o godz. 18:00 w Centrum Konferencyjnym DSW przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Otwarciu i pierwszym projekcjom filmowym, towarzyszyć będą dwa wernisaże: - wystawy obrazów autorstwa Elżbiety Murawskiej oraz rzeźb Fabryka Aniołów Piotra Żukowskiego. Natomiast już w godzinach porannych od 10:00 do 14:00 zarówno w środę jak i w czwartek w Księgarni Tajne Komplety w Przejściu Garncarskim we Wrocławiu (Rynek) odbędą się otwarte warsztaty scenopisarskie, które poprowadzi Paweł Sarbinowski.

Projekcje, spotkania z twórcami, koncert i wręczenie Złotej Ryby dla Mieczysława Hryniewicza.


W kolejnych dniach widzowie będą mogli wziąć udział w otwartych pokazach filmowych i towarzyszących im spotkaniach z twórcami filmów. W ostatni dzień Festiwalu, w ramach gali zakończenia FESTIWALU, zostanie ogłoszony werdykt jury oraz wręczona będzie nagroda honorowa – Złota Ryba za wspieranie polskiego kina niezależnego i młodych twórców. W tym roku otrzyma ją aktor teatralny i filmowy Mieczysław Hryniewicz, który również będzie gościem Festiwalu. Zwieńczeniem gali oraz festiwalu będzie koncert grupy Dualizm.

Udział w festiwalu oraz wszystkich towarzyszących mu wydarzeniach jest bezpłatny.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.20lat.dsw.edu.pl/happyendfestiwal

Zrób sobie selfiefish na wrocławskim rynku!

We wtorek 3 października o godz. 10:30 na wrocławskim Rynku (w okolicach Pręgieża) odbędzie się akcja „Selfiefish”. Wrocławianie oraz turyści będą mogli zrobić sobie popularne selfie z blisko dwumetrową Złotą Rybą. Będzie również okazja, aby odebrać bezpłatny pełny katalog festiwalowy.

ip

Słowa kluczowe: program, filmy, spotkania, wydarzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Avengers: Wojna bez granic
Zobacz niesamowity, nowy zwiastun filmu "Avengers: Wojna bez granic" [WIDEO]

Superbohaterowie kontra Thanos w kolejnym widowiskowym zwiastunie.

Horrory na faktach - "Obecność"
Horrory na faktach - o duchach, opętaniu i nie tylko

Czasem bardziej przeraża nas to, co prawdziwe!

Problematyka odmienności na Festiwalu "Okiem Młodych"

11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych o tematyce "Inni".

Polecamy
Szybcy i wściekli 7. Zobacz pierwsze teasery
Szybcy i wściekli 7. Zobacz pierwsze teasery

W sieci pojawiły się pierwsze teasery zapowiadające siódmą część „Szybkich i wściekłych”.

Zobacz zwiastun i plakat polskiego dramatu "Ojciec" [WIDEO]
Zobacz zwiastun i plakat polskiego dramatu "Ojciec" [WIDEO]

"Ojciec" to nowy projekt Artura Urbańskiego - reżysera nagrodzonego za "Bellissimę" na festiwalach filmowych w Gdyni oraz w Wenecji.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Avengers: Wojna bez granic
Zobacz niesamowity, nowy zwiastun filmu "Avengers: Wojna bez granic" [WIDEO]

Superbohaterowie kontra Thanos w kolejnym widowiskowym zwiastunie.

Horrory na faktach - "Obecność"
Horrory na faktach - o duchach, opętaniu i nie tylko

Czasem bardziej przeraża nas to, co prawdziwe!