Dzieje się - Kino

Kino pod chmurką, tu obejrzysz filmy za darmo

2015-06-29 13:59:35 | Wrocław

W lipcowe weekendy Pergola, Wyspa Słodowa i rynek zamienią się w sale kinowe na świeżym powietrzu. Przedstawiamy Wam listę filmów, jakie będziecie mogli za darmo obejrzeć podczas wakacji w mieście.

Wyspa Słodowa
 
Projekcje odbywają się w piątki i soboty o godzinie 21:30. Repertuar wybierany jest z kinem Nowe Horyzonty, dlatego też podczas festiwalu T-mobile Nowe Horyzonty pokazy są tylko na rynku. Seansy filmowe na Wyspie Słodowej stanowią projekt realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

03.07.2015 (piątek)
"Holy Motors"  reż. Leos Caraxa


Film opowiada historię Oskara (Denis Lavant, który jest ekscentrycznym milionerem pracującym dla tajemniczej agencji. Jego zadaniem jest wcielanie się w tożsamość różnych osób i życie ich życiem. Główny bohater musi zmagać się z wyzaniami i problemami nie tylko swojej osobowości. Jego pomocnicą jest Celine (Edith Scob), dzięki której w ciągu dwóch dni z żebraka może zamienić się w przykładnego ojca rodziny.

04.07.2015 (sobota)
"Zjazd Absolwentów" reż. Anna Odell


Anna Odell nigdy nie była lubiana w szkole i nie należała do najpopularniejszych. Kiedy jej klasa organizuje spotkanie nie zostaje zaproszona, dlatego postanowia nakręcić etiudę obrazującą, jak wyglądałoby spotkanie gdyby się pojawiła.

10.07.2015 (piątek)
"I tak nie zależy nam na muzyce" reż. Cédric Dupire i Gaspard Kuentz


Przez soczewkę historii ośmiu tokijskich zespołów patrzymy na codzienne życie dużych japońskich miast. Zestawienie ciekawych architektonicznie i dla nas egzotycznych metropolii z historią muzyki tworzy niepowtarzalny klimat, którego dźwięki to muzyka.

11.07.2015 (sobota)
"Zwyczajna historia" reż. Anocha Suwichakornpong


"Zwyczajna historia" to pełnometrażowy debiut świetnie zapowiadającej się tajlandzkiej reżyserki. Film opowiada historię przykutego do łóżka chopca, którego zaczyna łączyć szcególna więź z pielęgniarzem, która w końcu przeradza się w przyjaźń.

17.07.2015 (piątek)
"Burrowing" reż. Henrik Hellström, Fredrik Wenzel

Akcja filmu rozgrywa się na spokojnym osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie oczami małego chłopca oglądamy ten "idealny świat", gdzie emocje to zbytek, a smutek i złość to najczęstsze emocje. Cały obraz stanowi przemyślaną konstrukcję, dzięki której widz zaczyna snuć melancholijne refleksje nad dzisiejszym społeczeństwem.

18.07.2015 (sobota)
"Nagroda" reż. Paula Markovitch


Obraz stanowi autoterapeutyczną podróż rezyserki do lat dzieciństwa przypadających na czas wojny domowej. Bohaterka filmu jest w podobnym wieku co MArkovith podczas puczu generała Videli i ukrywa pewien sekret, którego wyjawienie może kosztować życie całą rodzinę.

Rynek

Pokazy na ryku to coroczne wydarzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić największy festiwal filmowy we Wrocławiu. Wszystkie pokazy odbywają się o godzinie 22:00 z wyjątkiem sobotniego pokazu Potop Redivus.

24.07.2015 (piątek)
"Dzikie historie"  reż. Damián Szifrón  

Większość z nas żyje w ciągłym stresie. CO by się stało, gdyby nagle wszystkim puśiły nerwy? "Dzikie Historie" to komedia, w której spotyka się kelneka, muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner oraz specjalista od materiałów wybuchowych. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, spróbują  przechytrzyć system i walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.       


25.07.2015 (sobota)
"Potop Redivivus" reż. Jerzy Hoffman

"Potop Redivivus" to projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni "Potopu" na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie. Odrestaurowany film został na nowo zmontowany pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i Jerzego Wójcika. Pod opieką reżysera powstała wersja filmu o zdynamizowanej narracji trwająca 185 min. Wyjątkowo pokaz rozpocznie się o godzinie 21:30.

26.07.2015 (niedziela)        
"Matka Królów" reż. Janusz Zaorski

"Matka Królów"to dramatyczna historia kobiety pozbawionej środków do życia, która musi utzymać rodzinę. Akcja rozpoczyna się w 1933 roku i obejmuje II Wojnę Światową i Okres Stalinowski. Łucja aby utrzymać swoich 4 synów zmuszona jest podejmować się różnego rodzaju prac, jednak na swojej drodze spotyka różne przeszkody i nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie.

27.07.2015 (poniedziałek)
"Turysta" reż. Ruben Östlund

Typowa szwedzka rodzina z klasy średniej wyjeżdża na urlop we francuskie Alpy, by w malowniczych okolicznościach przyrody wspólnie jeździć na nartach. Tomasowi i Ebbie spokój zakłóca lawina, która zaskakuje turystów podczas obiadu w hotelowej restauracji. Gdy Ebba w obliczu zagrożenia ochrania swoje dzieci, jej mąż odruchowo ucieka z miejsca wydarzeń. Östlund z humorem i sporą dawką absurdu ukazuje małżeński kryzys, choć najważniejsze pytania, jakie zadaje, dotyczą roli mężczyzny we współczesnej kulturze. Czy zgodnie z tradycją to ojciec musi być głową rodziny? Jakie faktycznie spełnia funkcje? Czy rodzinne relacje nie wymagają przewartościowania i zdefiniowania na nowo?


28.07.2015 (wtorek)
"Obywatel" reż. Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr udziela widzom fascynującej lekcji historii Polski. Zamiast z patosem inscenizować wydarzenia z kart podręczników, reżyser podąża śladem jednostkowego bohatera, którego biografia zazębia się z kluczowymi wydarzeniami ostatnich kilkudziesięciu lat. Podróż przez życie Jana Bratka – od stalinizmu, przez wydarzenia marcowe i karnawał „Solidarności”, aż po czasy współczesne – stanowi okazję do przejrzenia katalogu narodowych wad. Postępowanie bohatera i jego najbliższych jest naznaczone przez hipokryzję, egoizm i kabotyństwo. Wstydliwe cechy, po tym gdy zostają nazwane i otwarcie napiętnowane, tracą jednak całą swoją paraliżującą moc i stają się pretekstem do opętańczego śmiechu.
        
29.07.2015 (środa)
"La strada" reż. Federico Fellini

Delikatna Gelsomina zostaje wykupiona od matki przez wędrownego siłacza Zampano. Prosty i brutalny mężczyzna angażuje dziewczynę do objazdowych występów, traktując ją jak niewolnicę. Uzależniona od swego właściciela bohaterka początkowo próbuje uciec, ale po jakimś czasie tworzy się między nimi tajemnicza więź. Wsparciem dla Gelsominy staje się przypadkowo poznany linoskoczek o pseudonimie Szalony, dzięki któremu odzyskuje ona poczucie własnej wartości.


30.07.2015 (czwartek)
"Zew morza" reż. Henryk Szaro


"Zew morza" to kolejny odrestaurowany film w ramach projektu Filmoteki Narodowej. Film powstał na podstawie powieści popularnego w latach dwudziestych pisarza Stefana Kiedrzyńskiego. Wyjątkowość seansu będzie polegała na obecności muzyki na żwyo w wykonaniu zespołu pod batutą Krzesimira Dębskiego, autora nowej muzyki do filmu. Seans odbędzie się przy współpracy z Filmoteką Narodową.

 
31.07.2015 (piątek)
Lewiatan reż. Andrey Zvyagintsev

Tytułowy Lewiatan to monumentalny szkielet wieloryba, który wrósł w smętny, szary krajobraz wybrzeża. Ma on też znaczenie symboliczne. Reżyser, pisząc scenariusz swojego ostatniego filmu, sięgnął nie tylko po Biblię i przypowieść o Hiobie, lecz także po traktat Thomasa Hobbesa, w którym filozof dowodzi, że jedynym sposobem na uniknięcie zła jest przekazanie władzy absolutnej w ręce suwerena.
        
01.08.2015 (sobota)
Gloria     reż. Sebastián Lelio

Tytułowa bohaterka, pięćdziesięcioparoletnia kobieta, nie przejmuje się metryką i odważnie marzy o miłości, seksie i życiowym spełnieniu. W swoich wysiłkach przypomina silne i wyraziste heroiny z dzieł Johna Cassavetesa. Gloria jest jednak czymś więcej niż tylko kinofilskim hołdem dla słynnego reżysera. Film Lelio wpisuje się także w popularną we współczesnym chilijskim kinie tendencję do rozliczania skomplikowanej przeszłości. Gloria to opowieść o tłamszonym przez lata społeczeństwie pragnącym wreszcie podnieść głowę i uwolnić się od dawnych traum. Tytułowa bohaterka należy przecież do pokolenia, którego najlepsze lata przypadły na okres ponurej dyktatury Pinocheta.

02.08.2015 (niedziela)
Boyhood reż. Richard Linklater

Realizowany w krótkich odstępach czasu między 2002 a 2013 rokiem, "Boyhood" to przełomowe wydarzenie filmowe opowiadające o 12 latach z życia pewnej rodziny. W centrum wydarzeń znajduje się Mason, który wspólnie z siostrą Samanthą zostaje zabrany w emocjonalną, transcendentną podróż przez lata dzieciństwa aż do dorosłości.

Pergola

Pergola oprócz kina plnerowego, przygotowała wiele innych atrakcji dla odwiedzających, takich jak festiwal foodtrucków, grach i dla zabawach dla dzieci a także pokazowi zdjęć. Pokazy odbywają się co sobotę o 22:20, po pokazie fontanny multimedialnej.

 

Wake Park Wrocław

 

09.07.2015 godz 20:00 (czwartek)
„Boisko bezdomnych reż. Kasia Adamiak


Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Rozpoczyna się na Śląsku, rozwija w Warszawie a kończy za granicą. Film przedstawia historię powstania drużyny piłkarskiej bezdomnych. Głównym bohaterem jest Jacek Mróz, czterdziestoletni były zawodnik reprezentacji piłkarskiej Polski, obecnie życiowy rozbitek i mieszkaniec Dworca Centralnego. W skład formowanej przez niego drużyny wchodzą między innymi: Indor - były marynarz a potem więzień. Ukrainiec Mitro ? niedoszły radziecki kosmonauta z klaustrofobią, oszalały na punkcie światowego spisku bankowiec ? zwany Ministrem, były Ksiądz alkoholik, gruby Wariat, bezrobotny Górnik i inni. 
Członkowie drużyny grają najczęściej na Dworcu ucząc się dryblowania pomiędzy pasażerami pociągów i patrolami policji. Tam Jacek poznaje swoją miłość ? Sewkę, francuską studentkę pracującą dla organizacji humanitarnej. Film opowiada perypetie bohaterów drużyny, ich prywatne historie, a także przedstawia wspólne zmaganie się z przeciwnościami. 
W punkcie kulminacyjnym drużynie z Dworca udaje się wyjechać za granicę na mistrzostwa świata bezdomnych. W końcowych scenach widzimy szereg bezdomnych - obecnie dumnych piłkarzy -wybiegających na murawę w biało-czerwonych koszulkach. Prowadzi ich Jacek. Gwizdek. Mecz zaczyna się...

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/394431144095733/

Repertuar:

9 sierpnia (niedziela), godz. 20:30, dach MWW
„Viviane chce się rozwieść”, reż. Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz

Pokazywana na festiwalu w Cannes i izraelska kandydatka do Oscara 2015 „Viviane chce się rozwieść” to przejmująca opowieść o walce kobiety o jej godność i niezależność we współczesnym Izraelu. Bohaterką tej historii jest Viviane Amsalem, która próbuje uzyskać rozwód ze swoim mężem Elizeuszem przed jedynym prawnym organem właściwym dla takich spraw w jej ojczyźnie – sądem rabinicznym

16 sierpnia (niedziela), godz. 20:30, dach MWW
„Ojciec i syn”, reż. Paweł Łoziński

Łączy ich nazwisko, wykonywany z pasją zawód, ale i silna, skomplikowana więź, pełna resentymentów i niedopowiedzeń. Dwaj wybitni dokumentaliści, Marcel i Paweł Łozińscy, wyruszają samochodem w podróż po Europie. Dla ojca jest to powrót do miejsca urodzenia, dla syna – próba rozliczenia wspólnej przeszłości. Obaj próbują zarejestrować kamerą ten trudny dialog.

23 sierpnia (niedziela), godz. 20:30, dach MWW
„Oczy szeroko otwarte”, reż. Haim Tabakman

Aaron prowadzi koszerny sklep mięsny w dzielnicy zamieszkałej przez ultra-ortodoksyjnych Żydów. Wraz z żoną i czterema synami wiedzie spokojne, pobożne życie. Zostaje ono zakłócone pojawieniem się zagubionej duszy – studenta Ezriego, który budzi w Aaronie zakazane uczucia. Reżyser bada moralne granice własnej religii poprzez dokładne, dojrzałe śledztwo. Umiejętnie uchwycił dwoistość życia w małej społeczności, gdzie nie istnieje coś takiego, jak wolna wola. Ludzie mogą się liczyć ze sobą nawzajem, ale ich dobroć nie jest bezinteresowna. Powstało uniwersalne powściągliwe arcydzieło ukrytych napięć, które są obecne w każdej społeczności

Pokazy na dachu MWW
9-23 sierpnia 2015, godz.20:30
wstęp wolny

 

 

 

 

Lidia Zawistowska

Fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: kino plenerowe, wrocław. pergola, rynek, wyspa słodowa,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Kinowo [0]
    studencka
    2015-07-06 19:08:11
    Podoba mi się to, że Wrocław stał się w ostatnim czasie takim filmowym miastem. Czytałam też na Q-mapa o Nowych Horyzontach i ogólnie wszystkich planowanych na wakacje imprezach. Na pewno nie ma opcji, żeby się nudzić w tym czasie, bo i kino, i muzyka :) A dla studenta to jeszcze jeden powód, żeby zostać we Wrocku na wakacje.
Zobacz także
Jedno Åźycie
"Jedno życie" filmem otwarcia przeglądu Kino Na Granicy w Cieszynie

Będzie to pierwszy seans tej produkcji w Polsce.

Challengers film 2023
Rusza przedsprzedaż biletów na "Challengers" i "Niepokalaną"

Obie produkcje będzie można zobaczyć w kinach sieci Multikino już 26 kwietnia.

Transformers One
"Transformers One" - zwiastun filmu animowanego z gwiazdami w obsadzie głosowej [WIDEO]

Chris Hemsworth, Brian Tyree Henry i Scarlett Johansson w animowanej komedii akcji!

Polecamy
10 dni z tatą
"10 dni z tatą" - francuska komedia o wychowywaniu dzieci wkrótce w kinach [WIDEO]

W roli głównej Franck Dubosc, a za kamerą współreżyser serialu "Lupin".

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Jedno Åźycie
"Jedno życie" filmem otwarcia przeglądu Kino Na Granicy w Cieszynie

Będzie to pierwszy seans tej produkcji w Polsce.

Challengers film 2023
Rusza przedsprzedaż biletów na "Challengers" i "Niepokalaną"

Obie produkcje będzie można zobaczyć w kinach sieci Multikino już 26 kwietnia.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!