Aktualności - Juwenalia

Qulturalia 2012 na Politechnice

2012-04-23 10:25:03 | Wrocław

Już 7.05.2012 roku Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika”, działający przy Politechnice Wrocławskiej, zaprasza na Qulturalia - wydarzenie organizowane przy współpracy ze studentami architektury z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego, Miesięcznikiem Studentów PWr „Żak” i teatrem SZTAMPA.

W tym szczególnym dla studentów dniu będzie okazja, aby sprawdzić swoje wyczucie poprawnej polszczyzny w dyktandzie; zostaniemy też wciągnięci w improwizowane etiudy teatralne w zaprojektowanej dla celów wydarzenia scenografii. Odbędą się dwie wystawy, a ponadto obejrzymy kolaże filmowe Bogny Burskiej. Na kulturalny spektakl zapraszamy do budynków C-13 i A-1 Politechniki Wrocławskiej.

O 12.00 zachęcamy do wzięcia udziału w ŻAKtandzie, czyli dyktandzie przygotowanym – po raz pierwszy na PWr - dla studentów i pracowników Politechniki przez Miesięcznik „Żak”. Uczelnia techniczna to nietypowe miejsce na spotkanie z ortografią, ale przez to bierzemy udział w czymś niepowtarzalnym i ciekawym. Tekst swoim stylem i treścią będzie bardzo miłą niespodzianką dla umysłów ścisłych. Jednak humaniści też nie będą narzekali na brak zaskoczenia i standardowość. Zaproszeni zostali tak wybitni językoznawcy, jak prof. Jan Miodek. Zainteresowanych już zapraszamy do rejestracji na stronie www.zak.pwr.wroc.pl. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 28 kwietnia. Rejestracja gwarantuje miejsce w sali. Przewidziana jest nagroda dla zwycięzcy!

Budynek C-13 zostanie, dzięki studentom architektury, zaprojektowany na nowo. Przestrzeń zostanie przygotowana specjalnie dla występu z pogranicza teatru improwizowanego i happeningu. Mini–spektakle grane przez teatr SZTAMPA odbywać się będą co pół godziny od 15.00 do 18.30. Etiudy odgrywane wśród przemieszczających się studentów będą zacierać granice między widzem a aktorem. Świeżość, zaskoczenie, improwizacja - to hasła, które będą przyświecać tej części projektu. Przy tym można będzie podziwiać wystawę reprodukcji klasycznych plakatów filmowych. Plakaty te wykonają własnoręcznie twórcy projektu. Wystawa będzie trwała do 12.05.2012.

Jeszcze 7 maja o godzinie 19.00 będzie miał miejsce (w sali 329 budynku A-1) pokaz nietypowej sztuki, jaką są filmy found footage Bogny Burskiej. Zaraz po nim zapraszamy na dyskusję, w której weźmie udział autorka. Zamierzamy dokonać eksperymentu na widzach. Jakie odczucia wzbudzi niekonwencjonalna forma przekazu, jaką jest obraz – w oderwaniu od motywów literackich, fabuły i kontekstów? Komponując z istniejących ujęć złożone obrazy o spójnej narracji i fabule, artystka doszukuje się podobieństw i zależności w zaskakująco różnych, wydawałoby się, realizacjach filmowych. Widzowie będą mogli, przypatrując się filmom, podjąć wyzwanie poszukiwania znaczenia i ukrytych między wierszami przekazów.

Tekst: organizatorzy

 

Słowa kluczowe: teatra sztampa żaktando dyktando bogna burska

Qulturalia 2012 - materiały promocyjne (6)

Qulturalia 2012 - materiały promocyjne  - Zdjęcie nr 1
Qulturalia 2012 - materiały promocyjne  - Zdjęcie nr 2
Qulturalia 2012 - materiały promocyjne  - Zdjęcie nr 3
Qulturalia 2012 - materiały promocyjne  - Zdjęcie nr 4
Qulturalia 2012 - materiały promocyjne  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ekonomalia 2017 Organek
Ekonomalia 2017 - Zobacz zdjęcia z koncertów Juwenaliów UE Wrocław

Zagrali Organek, Farben Lehre i A.P.A.M.A.U.

Ekonomalia 2017
Ekonomalia 2017 - program [AKTUALIZACJA] Wrocław

Ekonomalia startują już 17 maja! Jest to największe święto studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Będą to cztery dni świetnej zabawy, na które wstęp mają wszyscy!

Polecamy
Tablet dodatkową nagrodą w konkursie na JZR!
Tablet dodatkową nagrodą w konkursie na JZR!

Miło nam poinformować, że mamy dla Was dodatkową nagrodę w konkursie na Juwenaliowe Zdjęcie Roku 2012. Jest nią Tablet Prestigio!

Wybrano Miss Uniwersytetu Przyrodniczego [ZDJĘCIA]
Wybrano Miss Uniwersytetu Przyrodniczego [ZDJĘCIA] Wrocław

Roksana Korenik najładniejszą studentką na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Ostatnio dodane
Ekonomalia 2017 Organek
Ekonomalia 2017 - Zobacz zdjęcia z koncertów Juwenaliów UE Wrocław

Zagrali Organek, Farben Lehre i A.P.A.M.A.U.

Kupony i kody rabatowe