Aktualności - Juwenalia

Juwenalia: zbudują budowlę z puszek po piwie

2012-04-23 15:22:00 | Wrocław

Już po raz czwarty podczas Wrocławskich Juwenaliów ekipa Projektu Puszka ukaże światu swoją niesamowitą budowlę, której głównym budulcem będą puste puszki po „złotym trunku”, jakim jest piwo oraz jeszcze większy wynalazek ludzkości – taśma klejąca. W ubiegłym roku zbudowaliśmy samolot dwupłatowy, rok wcześniej czołg, a w pierwszej premierowej edycji w 2009 r. była to plaża.

W tym roku mamy zamiar was kompletnie zaskoczyć, bowiem doświadczenie zebrane podczas poprzednich edycji pozwala nam rozwinąć skrzydła naszej wyobraźni i możecie być pewni, że i tym razem damy z siebie wszystko! Najlepsze w tym wszystkim jest to, że udział w projekcie tak naprawdę bierze każdy, kto wspomoże nas swoją puszką.
    
Projekt Puszka to ekipa studentów z kilku wrocławskich uczelni. Jesteśmy grupą zapaleńców, którym przyświeca jeden cel – zbudowanie czegoś z niczego, z przedmiotów już nikomu nie potrzebnych, a przy tym satysfakcja ze wspólnego osiągnięcia. Wybór budulca nie jest przypadkowy. Puszki o pojemności 0,5 litra są znormalizowane i niezależnie od producenta napoju mają jednakowe wymiary i wytrzymałość, a ich pozyskanie jest stosunkowo proste. Kolejną zaletą puszkowego pomysłu jest jego ekologiczna przydatność – kilka dni po uroczystym świętowaniu studenckiej braci puszki trafią do skupu metali nieżelaznych i zostają ponownie wykorzystane w produkcji. Głównym źródłem materiału budowlanego jest „wąska” grupa społeczna jaką stanowią studenci, mieszkający w akademikach Politechniki Wrocławskiej przy ul. Wittiga we Wrocławiu.

Na każdym piętrze w Domach Studenckich rozmieściliśmy pojemniki na puszki dla naszego projektu, które regularnie opróżniamy, a zawartość transportujemy do naszego magazynu. Oczywiście nigdy nie pogardzimy żadną puszką, pod warunkiem, że jest jest zgnieciona – to bardzo ważne. Puszka po zgnieceniu nie nadaje się już do użytku. Tak więc, każdego kto chciałby ofiarować nam niezgniecione puszki o pojemności 0,5 litra przyjmiemy z otwartymi ramionami, a kontakt z nami znajdziecie na naszej stronie  www.projekt-puszka.pl oraz na kanale www.facebook.com/Projekt.Puszka. Im więcej puszek zbierzemy tym większa i ciekawsza będzie nasza budowla, dlatego nie pozwólcie zmarnować się ani jednej puszce! Sobie i Wam mówimy „Do dzieła!”

ip

fot. Łukasz Dudek

Słowa kluczowe: projekt puszka juwenalia wrocław 2012
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ekonomalia 2017 Organek
Ekonomalia 2017 - Zobacz zdjęcia z koncertów Juwenaliów UE Wrocław

Zagrali Organek, Farben Lehre i A.P.A.M.A.U.

Ekonomalia 2017
Ekonomalia 2017 - program [AKTUALIZACJA] Wrocław

Ekonomalia startują już 17 maja! Jest to największe święto studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Będą to cztery dni świetnej zabawy, na które wstęp mają wszyscy!

Polecamy
Zobacz galerię zdjęć z pochodu i koncertów
Zobacz galerię zdjęć z pochodu i koncertów Wrocław

Zdjęcia z pochodu i koncertów na Słodowej

Strzel juwenaliową fotkę!
Strzel juwenaliową fotkę!

Juwenalia są tylko raz w roku, lecz wspomnienia - uwiecznione na fotografiach, pozostają na bardzo długo.

Ostatnio dodane
Ekonomalia 2017 Organek
Ekonomalia 2017 - Zobacz zdjęcia z koncertów Juwenaliów UE Wrocław

Zagrali Organek, Farben Lehre i A.P.A.M.A.U.

Kupony i kody rabatowe