Aktualności - Juwenalia

Juwenalia Politechniki Wrocławskiej 2017 - program!

2017-04-19 08:46:56 | Wrocław

Juwenalia Politechniki Wrocławskiej to najbardziej wyczekiwane, i zarazem największe, wydarzenie studenckie we Wrocławiu, w którym corocznie bierze udział przeszło 30 tysięcy osób. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w drugim tygodniu maja 2017 roku.

Galeria zdjęć z Pochodu juwenaliowego Wrocław 2017 >>


W tym roku, wyjątkowo, świętowanie Juwenaliów PWr rozpoczniemy kowbojskim piknikiemna Torze Wyścigów Konnych na Partynicach. Odbędzie się on w niedzielę 7 maja ipoprzedza właściwe, juwenaliowe wydarzenia, które będą miały miejsce na KampusiePolitechniki Wrocławskiej i na Wittigowie. Przewidziane atrakcje, to m.in. nauka tańca prostoz Dzikiego Zachodu, konkurencje sprawnościowe czy wyścigi studenckich “rydwanów”.Wszystkiemu towarzyszyć będą wystawy i atrakcje przygotowane przez koła naukowe działające przy Uczelni. Wstęp dla wszystkich wrocławian - darmowy.

Juwenalia na Politechnice tradycyjnie rozpoczną się Śniadaniem z Rektorem, po którym odbędą się projekty przygotowane przez organizacje studenckie działające przy naszej Uczelni, jak na przykład: Qlturalia, ŻAKtando, Akademia Filmowa , Wielkie Bajerowanie czy Technikalia. Wszystkie atrakcje będą mieć miejsce na Kampusie PolitechnikiWrocławskiej w pobliżu Placu Grunwaldzkiego. W tym roku w harmonogramie pojawi się również wiele nowości - wśród nich m.in. Konkurs Konstrukcji Puszkowej organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Wrocławskiej, mający na celu rozwijanie zdolności twórczych, artystycznych oraz manualnych wśród studentów, jak również edukację ekologiczną poprzez promowanie recyklingu.

Od wtorku do czwartku, na osiedlu studenckim “Wittigowo”, odbywać się będą koncerty oraz pokazy specjalne, w tym między innymi dobrze wszystkim znany Projekt P.I.W.O. Light Show – Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy, który ukaże nam akademiki w całkiem nowym świetle!

Reggae reprezentować będzie zespół Habakuk, a pop - wokalistka Marcelina . Gościć będziemy również popularny ostatnimi czasy duet XXANAXX . Warto zaznaczyć, że nie są to wszystkie tegoroczne gwiazdy. Juwenalia PWr to prawdziwe święto żaków - organizowane przez studentów i dla studentów. Na szczególną uwagę zasługują dwa zespoły wyłonione na drodze konkursów AEStrada oraz PoliRock. Za imprezy w namiocie - tzw. “Saloon Party” - również odpowiadają w  większości żacy, którzy nie boją się zaprezentować swoich umiejętności za konsolą DJ’ską. Całe wydarzenie poprowadzi zaś para konferansjerów, studentów Politechniki, wybranych w specjalnych przesłuchaniach. To wszystko, razem ze wspomnianymi projektami studenckimi, tworzy unikalny i niepowtarzalny charakter święta studentów Politechniki Wrocławskiej. O niepowtarzalną atmosferę Juwenaliów PWr zadbają specjalne dekoracje, które sprawią, że uczestnicy Juwenaliów przeniosą się prosto na Dziki Zachód. Jakby tego było mało, podczas wydarzenia odbędzie się również zlot food trucków, który zastąpi tradycyjne stanowiska z jedzeniem i zaserwuje głodnym Juwenaliowiczom swoje specjały.

Juwenalia PWr, jak co roku, będą bezpłatne, a wstęp na teren imprezy odbędzie się za okazaniem legitymacji studenckiej. Studenci Politechniki Wrocławskiej będą mogli wygenerować specjalne zaproszenia dla swoich gości.

Harmonogram:

Poniedziałek - 8 maja

09:00 - 11:00 Śniadanie z Rektorem

11:00 - 20:00 Qlturalia + Fotonalia

11:15 - 13:15 Drugi etap Konkursu Piosenki Polskiej dla obcokrajowców

13:15 - 15:15 Juwenalia Językowe “Dziki Zachód, Tajemniczy Wschód” - debata językowa

20:00 - 22:00 Koncert zwycięzcy konkursu fortepianowego, Projekt Muzyczny Americana 1/17

Wtorek - 9 maja

09:00 - 17:00 Technikalia

11:00 - 14:00 ŻAKtando

11:15 - 13:15 Konkurs Wiedzy o USA

13:00 - 15:00 Konkurs Konstrukcji Puszkowej - Puszka Uwalnia Kreatywność

15:00 - 00:30 Wielkie Grillowanie

21:00 - 23:00 Projekt P.I.W.O.(Pokaz świetlny w oknach DS T-16)

15:00 - 00:30 Saloon Party (Impreza w hali namiotowej z DJ-ami)

Środa - 10 maja

11:00 - 13:30 Wielka Bitwa Balonowa

15:00 - 22:00 Koncerty muzyczne artystów na scenie

20:00 - 00:00 Gra nocna

15:00 - 00:30 Saloon Party (Impreza w hali namiotowej z DJ-ami)

Czwartek - 11 maja

11:00 Wrocławski Pochód Juwenaliowy na Pola Marsowe

13:00 - 16:00 Juwenaliowa Fotobudka

12:00 - 14:00 Wielkie Bajerowanie

14:00 - 22:00 Koncerty muzyczne artystów scenie

15:00 - 00:30 Saloon Party (Impreza w hali namiotowej z DJ-ami)

Piątek - 12 maja

15:00 - 17:00 Akademia Filmowa - konkurs wiedzy o filmie

17:00 - 19:00 Akademia Filmowa - warsztaty

18:00 - 21:00 Maraton Tańca w klubie

21:00 - 01:00 Kino DKF


IP

Słowa kluczowe: juwenalia, wroclaw, studenci, zabawa, rozrywka, studia,politechnika wroclawska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Bezmyślne [0]
    Katlea
    2017-05-11 12:47:49
    Ciekawa jestem co za baran dał pozwolenie na sparaliżowany połowy miasta ??? Nie może bylo tego inaczej zorganizować ??? Może trzeba było wziąć ich do urzędu miasta
Zobacz także
Ekonomalia 2017 Organek
Ekonomalia 2017 - Zobacz zdjęcia z koncertów Juwenaliów UE Wrocław

Zagrali Organek, Farben Lehre i A.P.A.M.A.U.

Ekonomalia 2017
Ekonomalia 2017 - program [AKTUALIZACJA] Wrocław

Ekonomalia startują już 17 maja! Jest to największe święto studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Będą to cztery dni świetnej zabawy, na które wstęp mają wszyscy!

Polecamy
Wywrócili toi-toia ze studentem w środku (WIDEO)
Wywrócili toi-toia ze studentem w środku (WIDEO)

Oto jeden z najbardziej żenujących przykładów świętowania juwenaliów - zachowanie hołoty tylko przez pomyłkę nazywaną studentami trudno nazwać czymś inaczej niż buractwem.

Podsumowanie  trasy Red Bull Tourbus
Podsumowanie trasy Red Bull Tourbus

Red Bull Tourbus to projekt muzyczny, który ma na celu wypromowanie młodych zespołów rockowych.

Ostatnio czytane
Wywrócili toi-toia ze studentem w środku (WIDEO)
Wywrócili toi-toia ze studentem w środku (WIDEO)

Oto jeden z najbardziej żenujących przykładów świętowania juwenaliów - zachowanie hołoty tylko przez pomyłkę nazywaną studentami trudno nazwać czymś inaczej niż buractwem.

Podsumowanie  trasy Red Bull Tourbus
Podsumowanie trasy Red Bull Tourbus

Red Bull Tourbus to projekt muzyczny, który ma na celu wypromowanie młodych zespołów rockowych.

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!