Zmień miasto
Juwenalia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Start Juwenaliów. Początek jak bułka z masłem

2013-05-06

Tradycyjnym „Śniadaniem z Rektorem” rozpoczęły się w poniedziałek na Politechnice Wrocławskiej Juwenalia 2013.

Od samego rana w Zintegrowanym Centrum Studenckim gromadziły się tłumy żaków czekających na spotkanie z rektorem uczelni. O godz. 10.00 prof. Tadeusz Więckowski rozpoczął od krótkiej rady dla studentów: - Przez najbliższy tydzień bawcie się, bawcie i tylko bawcie – powiedział i rozdawał żakom okolicznościowe kubki, bułki oraz pączki, by – jak to określił – nabrali sił przed tygodniem pełnym imprez.

Na wtorek, 7 maja, zaplanowano „Juwenalia Językowe” przygotowane przez Studium Języków Obcych. Na dziedzińcu budynku C-13 będą  rozgrywane quizy, konkursy językowe oraz sprawnościowe. Impreza jest bardzo widowiskowa, prezentować się na niej będą przede wszystkim studenci-obcokrajowcy ze swoimi tradycjami (również kulinarnymi). Także  we wtorek odbędą się Wampiriada oraz ŻAKtando, czyli dyktando o tematyce technicznej.

Środa to przede wszystkim tradycyjna „Noc grilli” na osiedlu studenckim Politechniki przy ul. Wittiga. Początek zaplanowano na godz. 18.00.

W czwartek o godz. 11.00 z kampusu uczelni przy Wybrzeżu Wyspiańskiego wyruszy tradycyjnie pochód studencki. Tym razem – po kilku latach przerwy - żacy pomaszerują do Rynku, gdzie dostaną klucze do miasta.

Nieodłącznym elementem Juwenaliów Politechniki Wrocławskiej jest pokaz P.I.W.O. Light Show. Siódma edycja tego kultowego już wydarzenia rozpocznie się w piątek o godz. 21.30.

Sześciodniową zabawę studencką zakończy sobotnia bitwa wodna pomiędzy politechnicznymi organizacjami studenckim oraz Rajd Samochodowy o Puchar Rektora.

ip

 

Komentarze i opinie

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

dodaj komentarz
 
 

Weź udział w nowej edycji konkursu na juwenaliowe zdjęcie roku.
Wygraj tablet i wiele innych nagród!

 

Imprezy

 
FB dlaMaturzysty.pl reklama