Rekrutacja – Akademia Medyczna

2006-05-07 00:00:00 | Wrocław

Załącznik nr 1 do Uchwały Senatu Akademii Medycznej

we Wrocławiu z dnia 31 maja 2010 r.

 

Warunki i tryb przyjmowania na kierunki

lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmaceutyczny i analityki medycznej

Akademii Medycznej we Wrocławiu w roku akademickim 2011/2012

 

Podstawą przyjęcia na I rok studiów prowadzonych w języku polskim na wymienione wyżej kierunki studiów w roku akademickim 2011/2012 dla obywateli polskich oraz obywateli krajów Unii Europejskiej i krajów zrzeszonych w EFTA, niezależnie od miejsca ich zamieszkania, będzie pomyślny wynik postępowania rekrutacyjnego prowadzonego według przedstawionych niżej warunków.

Warunki rekrutacji zależne są od posiadanego świadectwa (tj. egzaminu maturalnego zdawanego na „starych” zasadach; egzaminu dojrzałości zdawanego na „nowych” zasadach; matury międzynarodowej IB, matury europejskiej (EB European Baccalaureate) lub innej zagranicznej.

 

Na studia przyjęci zostaną kandydaci, którzy spełnią warunki przyjęcia i uzyskają najwyższą liczbę punktów-procentów kwalifikacyjnych oraz zmieszczą się w limicie miejsc dla danego kierunku i trybu studiów, określonym przez Ministra Zdrowia.

Limit miejsc zostanie podany w stosownym Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

 

Sumaryczna liczba punktów-procentów uzyskana w procesie rekrutacji z poszczególnych przedmiotów decyduje o miejscu kandydata w rankingu.

Obowiązują następujące przedmioty kierunkowe i poziomy zdawania:

1)       na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny:

  • z biologii na poziomie rozszerzonym i z chemii na poziomie rozszerzonym oraz z fizyki z astronomią na poziomie podstawowym

Maksymalna liczba punktów-procentów kwalifikacyjnych możliwa do uzyskania z egzaminu przedmiotowego wynosi 300 (po 100 punktów-procentów z każdego przedmiotu)

2)       na kierunki farmaceutyczny i analityki medycznej:

  • z biologii i z chemii na poziomie rozszerzonym

Maksymalna liczba punktów-procentów możliwa do uzyskania z egzaminu przedmiotowego wynosi 200 (po 100 punktów-procentów z każdego przedmiotu)

 

Limit miejsc zostanie podany w rozporządzeniu wydanym przez Ministra Zdrowia w sprawie limitów przyjęć na studia medyczne

 

Zasady szczegółowe:

A.      GRUPY KANDYDATÓW

 

1.      KANDYDACI Z MATURĄ ZDAWANĄ NA „STARYCH” ZASADACH LUB MATURĄ ZAGRANICZNĄ

Kandydaci z maturą zdawaną przed rokiem 2005 lub maturą szkół zagranicznych, zdają egzamin wstępny, składany w tutejszej Uczelni. Egzamin wstępny przeprowadzony będzie według zasad obowiązujących przy zdawaniu nowej matury z przedmiotów kierunkowych na odpowiednich poziomach

Liczba punktów-procentów kwalifikacyjnych uzyskana na egzaminie z poszczególnych przedmiotów decyduje o miejscu kandydata w rankingu.

 

2.      KANDYDACI Z MATURĄ ZDAWANĄ NA „NOWYCH” ZASADACH PRZED ROKIEM 2011

Podczas rekrutacji brane są pod uwagę oceny z ww. przedmiotów kierunkowych na odpowiednich poziomach

Kandydaci z maturą zdawaną na „nowych” zasadach, mogą poprawiać wyniki matur w szkołach na zasadach ogólnych poprawiania matur z danego(ych) przedmiotu(ów) kierunkowych.

Liczba punktów-procentów kwalifikacyjnych uzyskana na maturze z poszczególnych przedmiotów decyduje o miejscu kandydata w rankingu.

 

Uwaga! Maturzyści z „nową maturą” nie mogą przystąpić do egzaminu przedmiotowego organizowanego przez Uczelnię.

 

 

3.      KANDYDACI – MATURZYŚCI 2011 r.

Podczas rekrutacji brane są pod uwagę oceny z ww. przedmiotów kierunkowych na odpowiednich poziomach.

Liczba punktów-procentów kwalifikacyjnych uzyskana na maturze z poszczególnych przedmiotów decyduje o miejscu kandydata w rankingu.

4.      KANDYDACI Z MATURĄ MIĘDZYNARODOWĄ IB wydaną przez International Baccalaureate Organization z siedzibą w Genewie

Kandydaci legitymujący się maturą międzynarodową, którzy zdali ją z ww. przedmiotów kierunkowych i na odpowiednich poziomach z każdego przedmiotu kierunkowego obowiązującego dla danego kierunku studiów mają zaliczony egzamin według następujących zasad:

Z każdego przedmiotu kierunkowego kandydat może uzyskać po 100 punktów.

Punkty uzyskane na maturze międzynarodowej z poszczególnych przedmiotów kierunkowych muszą zostać samodzielnie przeliczone przez kandydata

 

4 punkty na maturze      =   57 punktów-procentów kwalifikacyjnych w rankingu

5 punktów na maturze   =   72 punktów-procentów kwalifikacyjnych w rankingu

6 punktów na maturze   =   86 punktów-procentów kwalifikacyjnych w rankingu

7 punktów na maturze   = 100 punktów-procentów kwalifikacyjnych w rankingu

Uwaga

Do postępowania kwalifikacyjnego dopuszczone są wyłącznie osoby, które mają zaliczony egzamin maturalny i uzyskali dyplom międzynarodowej matury tj. którzy uzyskali na świadectwie matury IB minimum 24 punkty ze wszystkich zdawanych przedmiotów i minimum 4 punkty za każdy przedmiot kierunkowy.

 

Kandydat, który zdawał na maturze międzynarodowej

  • na kierunki lekarski i lekarsko-dentystycznego tylko jeden lub dwa z przedmiotów kierunkowych lub zdawał je na niższym poziomie niż wymagany
  • na kierunki farmaceutyczny i analityki medycznej tylko jeden z przedmiotów kierunkowych lub zdawał je na poziomie niższym niż wymagany

przystępuje do postępowania rekrutacyjnego i rejestruje się elektronicznie według zasad podanych dla kandydatów w punkcie A-1, tzn. – zdaje egzamin wstępny w tutejszej uczelni ze wszystkich przedmiotów na poziomach obowiązujących przy rekrutacji na dany kierunek.

 

Przyjęcie na studia kandydatów, którzy zdawali maturę IB w roku 2011 uwarunkowane jest dostarczeniem przez kandydata dodatkowo:

  • zaświadczenia o zdawanym egzaminie maturalnym IB (wystawionego przez Dyrektora ukończonej szkoły średniej),
  • zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego IB (wystawionego przez Dyrektora ukończonej szkoły średniej),
  • oryginału świadectwa maturalnego.

 

5.       KANDYDACI Z MATURĄ EUROPEJSKĄ EB (European Baccalaureate) wydawane przez Szkoły Europejskie zgodnie z konwencją sporządzoną w Luksemburgu z dnia 1 czerwca 1994 r. o statusie Szkół Europejskich

Postanowienia niniejszego ustępu nie stosuje się w odniesieniu do osób, które uzyskały maturę w krajach Unii Europejskiej.

Kandydaci legitymujący się maturą europejską, którzy zdali ją z każdego przedmiotu kierunkowego obowiązującego dla danego kierunku studiów mają zaliczony egzamin według następujących zasad:

Z każdego przedmiotu kierunkowego kandydat może uzyskać po 100 punktów.

Punkty uzyskane na maturze międzynarodowej z poszczególnych przedmiotów kierunkowych muszą zostać samodzielnie przeliczone przez kandydata, tj. wynik na świadectwie z części pisemnej x 10 = liczba punktów-procentów kwalifikacyjnych.

Uwaga

Do postępowania kwalifikacyjnego dopuszczone są wyłącznie osoby, które mają zaliczony egzamin maturalny tj. jeżeli ze wszystkich przedmiotów otrzymali łącznie 60% średniej.

 

Kandydat, który zdawał na maturze europejskiej

  • na kierunki lekarski i lekarsko-dentystycznego tylko jeden lub dwa z przedmiotów kierunkowych
  • na kierunki farmaceutyczny i analityki medycznej tylko jeden z przedmiotów kierunkowych

przystępuje do postępowania rekrutacyjnego i rejestruje się elektronicznie według zasad podanych dla kandydatów w punkcie A-1, tzn. – zdaje egzamin wstępny w tutejszej uczelni ze wszystkich przedmiotów na poziomach obowiązujących przy rekrutacji na dany kierunek.

 

Przyjęcie na studia kandydatów, którzy zdawali maturę EB w roku 2011, a nie otrzymali świadectwa maturalnego w terminie określonym w Kalendarzu Rekrutacji 2011/2012, uwarunkowane jest dostarczeniem przez kandydata dodatkowo:

  • zaświadczenia o zdawanym egzaminie maturalnym EB (wystawionego przez Dyrektora ukończonej szkoły średniej),
  • zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego IB (wystawionego przez Dyrektora ukończonej szkoły średniej),
  • oryginału świadectwa maturalnego.

 

6.      OLIMPIJCZYCY

Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych przyjmowani są na I rok studiów zgodnie z Uchwałą Nr 744 Senatu Akademii Medycznej we Wrocławiu z dnia 25 maja 2009 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych na I rok studiów w Akademii Medycznej we Wrocławiu na lata 2010 – 2012

 

B.     DOPUSZCZENIE DO REKRUTACJI

Do rekrutacji dopuszczone będą wyłącznie te osoby, które:

  • dokonają elektronicznej rejestracji na stronie Akademii Medycznej we Wrocławiu (rekrutacja am.wroc.pl) w czasie określonym w Kalendarzu rekrutacji 2011/2012
  • dokonają opłaty rekrutacyjnej na indywidualne konto kandydata wygenerowane w procesie elektronicznej rejestracji do dnia określonego w Kalendarzu rekrutacji 2011/2012 (decyduje data wpływu opłaty do uczelni)
  • poprawnie umieszczą swoje wyniki z egzaminu maturalnego na swoim koncie na stronie AM Wrocław

 

Wszyscy kandydaci niezależnie od formy i trybu zdawania egzaminu maturalnego podlegają temu samemu Kalendarzowi Rekrutacji 2011/2012

 

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do przyjęcia z listy rankingowej mają obowiązek złożenia kompletu dokumentów – w białej lub szarej teczce wiązanej – w siedzibie odpowiedniej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej w terminie podanym w Kalendarzu rekrutacji 2011/2012.

Dokumenty, jakie należy złożyć to:

  • podanie, zawierające ankietę osobową, o przyjęcie na studia z określeniem kierunku, na który kandydat chce zostać przyjęty,
  • oryginał lub wydawany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odpis świadectwa dojrzałości

 

Kandydaci – obywatele krajów Unii Europejskiej i zrzeszonych w EFTA, którzy otrzymują w kraju, w którym ukończyli szkołę średnią, świadectwo odpowiadające polskiemu świadectwu dojrzałości, w terminie późniejszym, niż wynikającym z ustalonego w zasadach rekrutacji, składają na piśmie zobowiązanie do dostarczenia świadectwa upoważniającego do studiowania w szkole wyższej w terminie do 12 lipca 2011 roku

  • wypis (fotokopia) dowodu osobistego (lub innego dokumentu tożsamości ze zdjęciem) potwierdzony przez notariusza lub upoważnionego pracownika Uczelni
  • zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy, (skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy kandydat z listy zakwalifikowanych otrzyma przy składaniu dokumentów w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej) poświadczające brak przeciwwskazań kandydata do podjęcia studiów na wybranym kierunku Akademii Medycznej
  • cztery fotografie formatu legitymacyjnego; (oraz w postaci elektronicznej podczas rejestracji w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów o rozmiarach 300x375 pikseli, w formacie JPEG, o rozdzielczości nie mniejszej niż 300dpi, maksymalny rozmiar pliku 100 KB)
  • dowód wniesienia opłaty za postępowanie rekrutacyjne (tzw. opłata rekrutacyjna)

 

Na teczkę z dokumentami należy nalepić wygenerowany przez system rekrutacyjny wydruk (naklejkę) zawierającą dane kandydata (imię, nazwisko, adres korespondencyjny! numer telefonu, adres e-mail, nazwę kierunku studiów, liczbę punktów uzyskaną na maturze (lub egzaminie wstępnym) z poszczególnych przedmiotów kierunkowych oraz sumaryczną liczbą punktów).

 

UWAGA!

Dokumenty niekompletne nie będą przyjmowane, a kandydat nie zostanie uznany, za osobę, która złożyła dokumenty i tym samym nie będzie miał możliwości dokonania wpisu na I rok studiów.

 

 

 

C.     EGZAMIN WSTĘPNY

1.       Egzamin wstępny dotyczący kandydatów wyszczególnionych w pkt A-1, A-4 oraz A- 5, przeprowadzony będzie według zasad obowiązujących podczas „nowej” matury zdawanej z ww. przedmiotów kierunkowych na odpowiednich poziomach

2.       Kandydat przynosi na egzamin wstępny:

1).   dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem,

2).   otrzymane zawiadomienie o egzaminie wstępnym;

3).   podpisane przez kandydata oświadczenie, że zapoznał się z regulaminem egzaminu wstępnego i zobowiązuje się tego regulaminu przestrzegać;

4).   czarny cienkopis; ołówek 3 B; gumkę.

3.       Osoby dopuszczone do egzaminu wstępnego otrzymają pocztą elektroniczną (na adres e-mailowy podany podczas rejestracji elektronicznej) zawiadomienie o miejscu i terminie egzaminu oraz obowiązujący regulamin egzaminu wstępnego.

4.       Kandydaci zobowiązani są do bezwzględnego podporządkowania się regulaminowi egzaminu wstępnego, którego znajomość potwierdzają własnoręcznym podpisem.

5.       Przedmiotowe pytania obejmować będą materiał obowiązujący przy zdawaniu „nowej” matury w zakresie rozszerzonym z biologii i zakresie rozszerzonym chemii oraz na poziomie podstawowym z fizyki z astronomią. Aktualny wykaz podręczników jest przedstawiony na stronach internetowych www.men.gov.pl

6.       Egzamin odbędzie się w dodatkowym terminie zorganizowanym dla maturzystów z roku 2011 r.

7.       Egzamin wstępny będzie miał charakter konkursowy.

8.       Pytania mogą mieć formę zadań, przy których rozwiązywaniu można posługiwać się prostym kalkulatorem osobistym, bez funkcji przechowywania danych.

9.       W zakresie i trybie przeprowadzenia egzaminu wstępnego dopuszczalne są zmiany, wprowadzone przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną, dostosowujące treść zasad do ustaleń Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

10.   Zmiany takie będą podane do wiadomości na stronie internetowej Akademii Medycznej www.am.wroc.pl na stronie Rekrutacji.

 

Informacje dotyczące wyniku egzaminu wstępnego na I rok studiów dostępne będą na indywidualnych, elektronicznych kontach rejestracyjnych kandydatów.

 

D.     PRZYJĘCIE NA STUDIA

O przyjęciu na studia decydować będzie:

1.       sumaryczna liczba punktów z przebiegu postępowania rekrutacyjnego, uwzględniająca kierunkowe przedmioty, uzyskana z nowej matury zdawanej w szkole średniej lub podczas egzaminu wstępnego prowadzonego w Uczelni, tj.:

  • lekarskiego i lekarsko-dentystycznego z trzech przedmiotów tj. na poziomie rozszerzonym z biologii i na poziomie rozszerzonym z chemii oraz na poziomie podstawowym z fizyki z astronomią
  • farmaceutycznego i analityki medycznej z dwu przedmiotów tj. z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym

2.       złożenie kompletu wymaganych dokumentów oraz dokonanie wpisu na I rok studiów w terminie podanym w Kalendarzu rekrutacji 2011/2012

Niezłożenie kompletu wymaganych dokumentów lub niedokonanie terminowego wpisu na I rok studiów skutkuje nieprzyjęciem na studia kandydata z listy zakwalifikowanych do Akademii Medycznej we Wrocławiu.

 

3.       Decyzję o przyjęciu na studia kandydat odbiera osobiście (lub przez osobę upoważnioną przez niego notarialnie), po potwierdzeniu odbioru, w odpowiednim dziekanacie podczas równoczesnego wpisu na I rok studiów.

 

W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów jednakowej, najmniejszej liczby punktów, uprawniającej do przyjęcia na określony kierunek studiów, wszystkie te osoby zostaną przyjęte na l rok studiów, nawet wówczas, gdy limit przyjęć ustalony przez Ministerstwo Zdrowia został przekroczony.

 

W przypadku uzyskania niewystarczającej liczby punktów -procentów kwalifikacyjnych , niemożliwa będzie zmiana kierunku studiów (przyjęcie na inny wydział/kierunek Akademii Medycznej we Wrocławiu), nawet, gdy uzyskana liczba punktów była większa od minimalnej liczby punktów, wymaganej na innym wydziale/kierunku Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zasada ta nie dotyczy studiów niestacjonarnych (płatnych).

 

 

 

 

E.     STUDIA NIESTACJONARNE

O przyjęcie na studia niestacjonarne (płatne) mogą ubiegać się kandydaci, którzy przystąpili do rekrutacji na studia stacjonarne w Akademii Medycznej we Wrocławiu lub w innych uczelniach medycznych (w których obowiązywały takie same warunku rekrutacji jak w naszej uczelni), dopełnili wszystkich warunków rekrutacji, ale nie zostali przyjęci na studia stacjonarne, z powodu nieuzyskania minimum punktów-procentów kwalifikacyjnych do przyjęcia na I rok studiów w systemie stacjonarnym.

 

F.      Cudzoziemcy

a)        Cudzoziemcami są osoby, które nie posiadają obywatelstwa polskiego. Kandydaci mający podwójne obywatelstwo (polskie i obce) są przez Akademię Medyczną we Wrocławiu traktowani jako obywatele polscy. Kandydaci deklarujący obywatelstwo niepolskie, składają oświadczenie, że nie posiadają obywatelstwa polskiego

b)        Kwalifikacja cudzoziemców z krajów UE i zrzeszonych w EFTA może odbywać się na warunkach obowiązujących obywateli polskich (po zdaniu egzaminu wstępnego studiują bezpłatnie). Cudzoziemiec aplikujący na I rok studiów bezpłatnych musi spełnić wszystkie warunki obowiązujące obywateli polskich oraz dodatkowo musi

1).   złożyć zalegalizowane (apostille) przez zagraniczne władze szkolne lub polską placówkę konsularną świadectwo (oryginał), uprawniające do podjęcia studiów w uniwersytetach w państwie, w którym zostało wydane, uznane – zgodnie z odrębnymi przepisami – za równoważne odpowiedniemu polskiemu świadectwu dojrzałości; zawierające klauzulę stwierdzającą prawo ubiegania się o przyjęcie na uniwersytety w kraju miejsca wydania świadectwa.

Jeżeli świadectwo nie zawiera tej klauzuli, należy dołączyć do świadectwa zaświadczenie zagranicznych władz szkolnych lub polskiej placówki konsularnej, stwierdzające, że świadectwo uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na wyższe studia w kraju miejsca wydania świadectwa.

2).   Świadectwo maturalne, jak również ewentualne zaświadczenie, musi zostać przetłumaczone na język polski i uwierzytelnione; następnie należy dokonać nostryfikacji świadectwa w odpowiednim dla rejonu Kuratorium Oświaty.

Kuratorium Oświaty dla mieszkańców Dolnego Śląska znajduje się we Wrocławiu przy placu Powstańców Warszawy 1, 50-951 Wrocław, tel. 340-6345; e-mail: poczta@kuratorium.wroclaw.pl

Nostryfikacji dokonuje się w pokoju 2171 na II piętrze.

3).   polisę ubezpieczeniową na wypadek choroby lub następstw nieszczęśliwych wypadków na okres kształcenia w Polsce albo Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub oświadczenie, że przystąpią do ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia niezwłocznie po rozpoczęciu kształcenia, ponieważ na okres studiów w Polsce cudzoziemiec musi podlegać ubezpieczeniu zdrowotnemu (lub w przypadku obywateli UE, przedstawić zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu w kraju zamieszkania).

4).   Zaświadczenie potwierdzające znajomość języka polskiego.

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów [...] (Dz. U. z 19.10.2006 r.), cudzoziemcy mogą być przyjmowani na studia [...] prowadzone w języku polskim, jeżeli:

a)        ukończą roczny kurs przygotowawczy do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego

(Kursy języka polskiego prowadzone są przez

Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców przy Uniwersytecie w Łodzi:

ul. Matejki 21/23, 90-231 Łódź,

tel. (48 42) 635 47 03; fax (48 42) 678 47 06; e-mail: sjpdc@uni.lodz.pl )

lub

b)        posiadają certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego,

lub

c)        uzyskają potwierdzenie uczelni przyjmującej, że ich przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim.

Cudzoziemiec ubiegający się o przyjęcie na studia w Akademii Medycznej we Wrocławiu może uzyskać potwierdzenie znajomości języka polskiego w uczelni. Wówczas przy przyjęciu jest zobowiązany zdać test składający się z części pisemnej i zrozumienia ze słuchu.

 

G.    ODWOŁANIA

Kandydaci mają prawo do składania odwołań. Podstawą odwołania od decyzji Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia.

 

 

 

 

 

 

H.     INFORMACJE DODATKOWE

1.       Przyjęci na I rok studiów zostaną skierowani na obowiązkowe badania lekarskie do lekarza medycyny pracy celem oceny możliwości podjęcia i kontynuowania nauki na wybranym kierunku studiów Akademii Medycznej.

2.       Dokumenty z Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej można odbierać wyłącznie osobiście lub przez osobę upoważnioną notarialnie.

Odebranie dokumentów jest równoznaczne z rezygnacją z uczestniczenia w dalszym procesie rekrutacji.

Uczelnia odeśle dokumenty nieodebrane po całkowitym zakończeniu procesu rekrutacyjnego (kandydatom, którzy nie zostali przyjęci na I rok studiów).

3.       Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne zorganizują dla kandydatów spotkania informacyjne, których termin zostanie podany do wiadomości na stronie internetowej uczelni. www.am.wroc.pl

4.       Na podstawie decyzji JM Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu, mogą zostać przyjęci na I rok studiów, poza przyznanym limitem miejsc:

  • cudzoziemcy , skierowani do Uczelni na podstawie odrębnych przepisów;
  • cudzoziemcy na studia niestacjonarne (płatne) prowadzone w języku angielskim na podstawie odrębnych warunków.

5.       Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci ubiegający się o

  • pomoc materialną– winni złożyć odpowiedni wniosek w dziekanacie odpowiedniego wydziału/kierunku studiów.
  • miejsce w domu studenckim – winni złożyć wniosek w Dziale Spraw Studenckich, ul. Wojciecha z Brudzewa 12,  

6.       Wszelkich informacji dotyczących naboru na studia w roku akademickim 2010/2011 można zasięgnąć:

– kandydaci na kierunek lekarski:

w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu przy ul. Jana Mikulicza-Radeckiego 5,  tel. 0-71-784-11-68; (w ciągu roku akademickiego);

W okresie rekrutacji wyłącznie tel. 0-71-784-17-81.

Siedziba Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Lekarskiego znajduje się w Katedrze i Zakładzie Biochemii, ul. Chałubińskiego 8-10 (czynne w okresie rekrutacji w godz. 10.00-14.00) tel. 0-71-784-17-81

– kandydaci na kierunek lekarsko-dentystyczny:

w Dziekanacie Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Akademii Medycznej we Wrocławiu przy ul. Krakowskiej 26, tel. 0-71-784-03-58 (w ciągu roku akademickiego);

W okresie rekrutacji wyłącznie tel. 0-71-784-02-63.

Siedziba Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego znajduje się przy ul. Krakowskiej 26, (czynne w okresie rekrutacji w godz. 10.00-14.00) tel. 0-71-784-02-63

– kandydaci na kierunek farmaceutyczny i analityki medycznej:

w Dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej we Wrocławiu przy pl. Nankiera 1,

tel. 0-71-784-02-02 (w ciągu roku akademickiego);

W okresie rekrutacji wyłącznie tel. 0-71-784-01-43

Siedziba Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Farmaceutycznego znajduje się przy pl. Nankiera 1, (czynne w okresie rekrutacji w godz. 10.00-14.00), tel. 0-71-784-01-43

oraz na stronie internetowej Akademii Medycznej we Wrocławiu www.am.wroc.pl lub

w Dziale Spraw Studenckich 0-71-347-91-17

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

Ponad 20 tys. zgłoszeń w rekrutacji na UWr - więcej niż w ubiegłym roku Wrocław

System rejestracji odnotował ponad 20,7 tys. zgłoszeń.

Od przyszłego roku inne zasady przyjmowania na studia. Bardziej sprawiedliwe?

Już od 2015 roku o przyjęciu na studia nie będą decydowały jedynie punkty z egzaminu maturalnego.

Informatyka najpopularniejszym kierunkiem na PWr Wrocław

Zakończyła się rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej.

Rekrutacja przedłużona do 31 października Wrocław

Sześć kierunków studiów licencjackich, trzy kierunki studiów magisterskich i ponad 30 kierunków studiów podyplomowych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Rusza 4. edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Złote Szkoły NBP"

Hasłem przewodnim czwartej edycji programu jest: "Polski złoty w obiegu od 100 lat - NBP i jego funkcja emisyjna".

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

Studia prawnicze: kierunek dla ambitnych - od marzeń po błyskotliwą karierę

To kierunek dla osób ambitnych i cierpliwych, które w przyszłości chcą oferować pomoc prawną.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane